'Coronavirus kan productie nieuwe iPhones dwarszitten'
CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De uitbraak van het nieuwe coronavirus in China kan gevolgen hebben voor techbedrijf Apple. In de eerste helft van het jaar begint de techreus met de productie van de nieuwe iPhone-modellen die in het najaar op de markt komen, maar de toeleveranciers in China hebben mogelijk last van de maatregelen die dat land neemt om de verspreiding van het coronavirus te beperken, schrijft zakenblad Nikkei Asian Review.
Volgens Nikkei heeft Apple zijn partners gevraagd om tot 80 miljoen toestellen te produceren. Daarvan zijn er 65 miljoen van de nieuwste modellen en 15 miljoen van een nieuwe, goedkopere iPhone die Apple dit voorjaar zou willen introduceren. Het zakenblad stelt dat de massaproductie van die goedkopere iPhone eind volgende maand van start zou gaan en mogelijk vertraging oploopt.
Apple is voorbereid op de gevolgen van het coronavirus omdat de techreus gezorgd heeft dat alle belangrijke iPhone-onderdelen door minimaal twee bedrijven worden gemaakt die ook nog eens in andere landen moeten zitten. Als een toeleverancier dan last krijgt vanwege het coronavirus, valt de productie van iPhones niet per se stil. Desondanks vindt het leeuwendeel van de productie in twee fabrieken in China plaats. Dat beleid werd door Apple al ingesteld in 2011 toen Japan door een tsunami werd getroffen.
Apple komt later dinsdag met cijfers over het feestdagenkwartaal. Verwacht wordt dat het bedrijf hogere iPhoneverkopen kan rapporteren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
22 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
8 uur geleden