Coronavirus in Italiaans afvalwater van december vorig jaar
ROME (ANP/AFP) - Wetenschappers hebben deeltjes van het nieuwe coronavirus aangetroffen in afvalwater uit Milaan en Turijn vanaf december 2019, twee maanden voordat het eerste besmettingsgeval in Italië bekend werd. Daarop wijzen de bevindingen van een studie door het Italiaanse gezondheidsinstituut ISS.
In de studie werden veertig afvalwatermonsters onderzocht die waren verzameld tussen oktober 2019 en februari 2020. De resultaten, bevestigd door twee verschillende laboratoria met twee verschillende methoden, laten zien dat er sporen van het nieuwe coronavirus zaten in monsters die op 18 december vorig jaar waren genomen in Milaan en Turijn.
Eind april stelden wetenschappers naar aanleiding van onderzoek al dat de uitbraak van het nieuwe coronavirus in Italië mogelijk vanaf januari begon. De eerste infecties vonden toen al plaats en mogelijk zelfs nog eerder, meldden wetenschappers toen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
1 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
2 uur geleden