Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus in beeld in rustige beursweek

Coronavirus in beeld in rustige beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers hebben deze beursweek hun blik weer gericht op de gevolgen van het coronavirus nu het rustig is met bedrijfsnieuws. In Europa gaan de grenzen weer verder open, wat voor bedrijven in de reisbranche een opsteker is. Tegelijkertijd lijkt het virus in de Verenigde Staten weer op te leven, wat het herstel van de economie daar kan schaden.

Eind vorige week leidde die toegenomen angst, gecombineerd met waarschuwingen van Fed-baas Jerome Powell dat het herstel van de Amerikaanse economie tijd nodig heeft, tot flinke koersdalingen. Op vrijdag volgden echter alweer winsten omdat koopjesjagers hun kans schoon zagen.

Ook het Verenigd Koninkrijk staat in de belangstelling. Niet alleen lijkt een harde brexit eind dit jaar zeer waarschijnlijk, maar het land wordt ook keihard getroffen door het coronavirus. Deze week gaan alle ogen naar de Bank of England die donderdag met zijn rentebesluit komt. Daarbij wordt verwacht dat de Britse centrale bank zijn opkoopprogramma zal verruimen om de economie verder te steunen.

Duitse beleggersvertrouwen

Elders zijn onder meer de ZEW-index over het Duitse beleggersvertrouwen en de Duitse en Europese inflatie als macro-economische cijfers noemenswaardig. In de Verenigde Staten wordt gekeken naar de Empire State-index over juni, die aangeeft hoe het gaat met de industrie in de regio New York, en de winkelverkopen over mei. Bovendien worden opnieuw zo'n 1,3 miljoen nieuwe ww-aanvragen verwacht.

Op bedrijvengebied is het rustig deze week. De kleinere fondsen Nedap en TKH komen in Amsterdam met een tussentijdse update. Buiten Nederland opent H&M de boeken, net als softwarebedrijf Oracle.

De Europese beurzen eindigden vrijdag overwegend met winst. De AEX-index sloot op 545,16 punten, een plus van 0,9 procent. De MidKap dikte 0,5 procent aan tot 724,61 punten. Parijs en Londen klom 0,5 procent. Frankfurt ging met een verlies van 0,2 procent de handel uit. In de VS won de Dow-Jonesindex 1,9 procent en sloot op 25.605,54 punten. De brede S&P 500 steeg 1,3 procent tot 3041,31 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 1 procent omhoog tot 9588,81 punten.

Meer uit Financieel

Particuliere verhuurders noemen uitstel box 3-aanpassing funest

DEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.

46 minuten geleden
Europese beurzen omlaag, terwijl olieprijzen verder oplopen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.

1 uur geleden
Vluchten zonder bagage vertrokken na storing Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.

2 uur geleden
Wall Street licht omhoog, computermaker Dell wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.

2 uur geleden
Uber wil minder managers en schrapt wereldwijd 3300 banen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.

3 uur geleden
Premier Jetten: Europese Unie moet zelf een techreus worden

EINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".

5 uur geleden
DNB heeft 86 ton goud uit VS en Canada naar Londen verplaatst

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.

5 uur geleden