Coronavirus in beeld in rustige beursweek
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers hebben deze beursweek hun blik weer gericht op de gevolgen van het coronavirus nu het rustig is met bedrijfsnieuws. In Europa gaan de grenzen weer verder open, wat voor bedrijven in de reisbranche een opsteker is. Tegelijkertijd lijkt het virus in de Verenigde Staten weer op te leven, wat het herstel van de economie daar kan schaden.
Eind vorige week leidde die toegenomen angst, gecombineerd met waarschuwingen van Fed-baas Jerome Powell dat het herstel van de Amerikaanse economie tijd nodig heeft, tot flinke koersdalingen. Op vrijdag volgden echter alweer winsten omdat koopjesjagers hun kans schoon zagen.
Ook het Verenigd Koninkrijk staat in de belangstelling. Niet alleen lijkt een harde brexit eind dit jaar zeer waarschijnlijk, maar het land wordt ook keihard getroffen door het coronavirus. Deze week gaan alle ogen naar de Bank of England die donderdag met zijn rentebesluit komt. Daarbij wordt verwacht dat de Britse centrale bank zijn opkoopprogramma zal verruimen om de economie verder te steunen.
Duitse beleggersvertrouwen
Elders zijn onder meer de ZEW-index over het Duitse beleggersvertrouwen en de Duitse en Europese inflatie als macro-economische cijfers noemenswaardig. In de Verenigde Staten wordt gekeken naar de Empire State-index over juni, die aangeeft hoe het gaat met de industrie in de regio New York, en de winkelverkopen over mei. Bovendien worden opnieuw zo'n 1,3 miljoen nieuwe ww-aanvragen verwacht.
Op bedrijvengebied is het rustig deze week. De kleinere fondsen Nedap en TKH komen in Amsterdam met een tussentijdse update. Buiten Nederland opent H&M de boeken, net als softwarebedrijf Oracle.
De Europese beurzen eindigden vrijdag overwegend met winst. De AEX-index sloot op 545,16 punten, een plus van 0,9 procent. De MidKap dikte 0,5 procent aan tot 724,61 punten. Parijs en Londen klom 0,5 procent. Frankfurt ging met een verlies van 0,2 procent de handel uit. In de VS won de Dow-Jonesindex 1,9 procent en sloot op 25.605,54 punten. De brede S&P 500 steeg 1,3 procent tot 3041,31 punten en technologiebeurs Nasdaq ging 1 procent omhoog tot 9588,81 punten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdindex is maandag iets hoger geëindigd, geholpen door koerswinsten van banken en chipbedrijven. Beleggers deden het wel voorzichtig aan, in aanloop naar een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
30 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft biedt zo'n 60.000 werknemers een vrijwillige vertrekregeling aan om de kosten van het techconcern omlaag te brengen. De voorwaarden zijn vergelijkbaar met een ontslagvergoeding. Bij de grootste softwareontwikkelaar ter wereld werkten eind juni 223.000 mensen.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt tot en met 27 maart niet van Amsterdam naar Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder was de maatschappij nog van plan de vluchten dit najaar te hervatten, maar dit is van de baan. Dat meldt KLM op de website.
55 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft maandag een openbare aanvraag voor een beursnotering aan Wall Street ingediend. Eerder deed het bedrijf achter chatbot Claude al een vertrouwelijke aanvraag, waardoor toezichthouders al een voorlopige beoordeling hebben kunnen maken. De beursgang volgt waarschijnlijk nog dit jaar en kan de grootste ooit worden. Anthropic had zijn beursplannen eerder uitgesteld.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag positief begonnen, na de koersverliezen afgelopen week. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank, dat woensdag op het programma staat. Ook komen deze week grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met kwartaalcijfers. Die cijfers bieden mogelijk meer duidelijkheid of de miljardeninvesteringen in AI ook resultaten opleveren.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - De aandelenbeurs in Brazilië is maandag hard onderuitgegaan na de onverwachte verkiezingswinst van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva. Beleggers rekenden de afgelopen weken op meer begrotingsdiscipline van de overheid bij winst van de radicaal-rechtse Flávio Bolsonaro. Na Bolsonaro's winst in de eerste ronde gingen de aandelenkoersen nog flink omhoog.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
5 uur geleden