Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus houdt beurzen in greep

Coronavirus houdt beurzen in greep

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zakten donderdag in het rood na een positief begin van de handelsdag. Beleggers bleven nerveus door de onzekerheid over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Op het Damrak was baggeraar Boskalis een uitblinker dankzij goed ontvangen jaarcijfers. De Europese luchtvaartsector kreeg opnieuw zware klappen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent lager op 551,33 punten. De MidKap daalde 1,6 procent tot 847,65 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent. Londen en Milaan verloren tot 1,8 procent.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de grootste daler in de MidKap met een verlies van ruim 8 procent. Concurrent Lufthansa zakte 1,7 procent in Frankfurt. Volgens de internationale brancheorganisatie IATA kost de virusuitbraak Europese luchtvaartbedrijven dit jaar tot bijna 44 miljard dollar aan omzet.

Boskalis

Boskalis (plus 7,3 procent) was de enige stijger bij de middelgrote bedrijven. Het bedrijfsresultaat van de baggeraar viel in 2019 beter uit dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook ziet het marktbeeld voor 2020 er volgens het bedrijf gunstig uit. Technologiegroep TKH, die ook met resultaten kwam, daalde 1 procent.

In de AEX voerde techinvesteerder Prosus de stijgers aan met een winst van 1,1 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 2,1 procent. Biotechnoloog Pharming verloor 2,5 procent bij de kleinere bedrijven ondanks een forse stijging van de winst in 2019.

Continental

In Frankfurt raakte de Duitse bandenfabrikant Continental 9 procent kwijt na tegenvallende resultaten. Merck dikte 2,8 procent aan. Het Duitse farmaciebedrijf denkt ondanks een negatieve impact van het coronavirus over heel 2020 een "solide" omzetgroei te behalen. Het Duitse modehuis Hugo Boss, dat ook met cijfers kwam, klom 0,6 procent.

De euro was 1,1172 dollar waard tegen 1,1126 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt werd uitgekeken naar de bijeenkomsten van oliekartel OPEC op donderdag en vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 46,53 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 50,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Clouddivisie Amazon groeit hard, uitgaven stijgen ook snel

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en webwinkelconcern Amazon heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst behaald met zijn clouddivisie. De vraag naar rekenkracht en opslagruimte op servers groeit hard door de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, en Amazon is daar 's werelds grootste leverancier van. Tegelijkertijd liepen de uitgaven van Amazon hard op.

26 minuten geleden
Google-moeder Alphabet keldert op beurs na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, is donderdag hard onderuitgegaan op de beurs na zorgen over de hoge AI-uitgaven en tegenvallende groei van zijn advertentietak. Beleggers zetten het aandeel bijna 13 procent lager, waardoor ongeveer een half biljoen aan beurswaarde verloren is gegaan. De forse daling van Alphabet zette ook enkele andere AI-aandelen onder druk, wat bijdroeg aan verliezen voor de bekendste graadmeters voor de New Yorkse beurzen.

51 minuten geleden
Vakbonden en werkgevers blijven in gesprek over cao streekvervoer

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en de werkgevers in het streekvervoer blijven in gesprek over de nieuwe cao. Dat zeggen vakbonden FNV en CNV en werkgeversorganisatie VWOV. Om eruit te komen hebben de partijen vrijdag nog een extra dag ingepland om verder te praten.

2 uur geleden
Universal Music Group verdient meer aan abonnementen

HILVERSUM (ANP) - Universal Music Group (UMG), 's werelds grootste muziekconcern, heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. Daarbij profiteerde het bedrijf dat artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish vertegenwoordigt vooral van meer opbrengsten uit betaalde streamingabonnementen. Deze omzet steeg harder dan in het voorgaande kwartaal.

3 uur geleden
Commissarissen Audi extra bijeen over optreden topman bij Trump

INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Waakhond VS sluit Chinese laboratoria uit van testen elektronica

WASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.

3 uur geleden
EU-landen brengen 42,6 miljoen vaten olie uit reserves op markt

LUXEMBURG (ANP) - Vanuit Europese lidstaten worden de komende maanden 42,6 miljoen vaten diesel en andere brandstof uit reserves versneld op de markt gebracht. Dat verduidelijkte Eurocommissaris Dan Jørgensen donderdag na afloop van overleg met EU-ministers van Energie. Daarmee voldoet Europa aan de belofte van G7-landen van eerder deze maand om 100 miljoen vaten olie en diesel uit reserves vrij te geven.

3 uur geleden