Coronavirus houdt beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zakten donderdag in het rood na een positief begin van de handelsdag. Beleggers bleven nerveus door de onzekerheid over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Op het Damrak was baggeraar Boskalis een uitblinker dankzij goed ontvangen jaarcijfers. De Europese luchtvaartsector kreeg opnieuw zware klappen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,2 procent lager op 551,33 punten. De MidKap daalde 1,6 procent tot 847,65 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,5 procent. Londen en Milaan verloren tot 1,8 procent.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM was de grootste daler in de MidKap met een verlies van ruim 8 procent. Concurrent Lufthansa zakte 1,7 procent in Frankfurt. Volgens de internationale brancheorganisatie IATA kost de virusuitbraak Europese luchtvaartbedrijven dit jaar tot bijna 44 miljard dollar aan omzet.
Boskalis
Boskalis (plus 7,3 procent) was de enige stijger bij de middelgrote bedrijven. Het bedrijfsresultaat van de baggeraar viel in 2019 beter uit dan het bedrijf zelf had verwacht. Ook ziet het marktbeeld voor 2020 er volgens het bedrijf gunstig uit. Technologiegroep TKH, die ook met resultaten kwam, daalde 1 procent.
In de AEX voerde techinvesteerder Prosus de stijgers aan met een winst van 1,1 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 2,1 procent. Biotechnoloog Pharming verloor 2,5 procent bij de kleinere bedrijven ondanks een forse stijging van de winst in 2019.
Continental
In Frankfurt raakte de Duitse bandenfabrikant Continental 9 procent kwijt na tegenvallende resultaten. Merck dikte 2,8 procent aan. Het Duitse farmaciebedrijf denkt ondanks een negatieve impact van het coronavirus over heel 2020 een "solide" omzetgroei te behalen. Het Duitse modehuis Hugo Boss, dat ook met cijfers kwam, klom 0,6 procent.
De euro was 1,1172 dollar waard tegen 1,1126 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt werd uitgekeken naar de bijeenkomsten van oliekartel OPEC op donderdag en vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 46,53 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 50,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.
4 uur geleden