Coronavirus houdt beurzen in de greep
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag met stevige verliezen het weekend in gegaan. Zorgen over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus bleven het sentiment onder druk zetten. Het nieuws dat de economische groei in de eurozone vorig kwartaal bijna tot stilstand kwam en de scherpe daling van de Duitse winkelverkopen zorgden daarnaast voor nog meer pessimisme.
De AEX-index in Amsterdam eindigde 1,6 procent lager op 589,50 punten. De MidKap bleef min of meer vlak op 910,77 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 1,3 procent. De Londense FTSE zakte ook 1,3 procent. In het Verenigd Koninkrijk is voor het eerst het coronavirus vastgesteld. De Britten verlaten daarnaast na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.
Maker van machines voor de chipindustrie ASML was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 4,1 procent. Zorgtechnologieconcern Philips zakte 2,4 procent. Volgens kenners is het bedrijf aanzienlijk blootgesteld aan de gevolgen van de coronavirusuitbraak. En ING daalde 2 procent. De bank voert in navolging van concurrent ABN AMRO een negatieve rente in voor vermogende klanten.
Aston Martin
In de MidKap won Fugro een kleine 4 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Verlichtingsbedrijf Signify steeg 7 procent na publicatie van de resultaten. Vastgoedfonds WDP, dat ook met cijfers kwam, won 3,5 procent.
De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux verloor ruim 2 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin dikte bijna 24 procent aan in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. Het Franse biotechbedrijf Novacyt kreeg er meer dan 81 procent aan waarde bij na lancering van een nieuwe test voor het coronavirus.
De euro was 1,1082 dollar waard tegen 1,1028 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte een fractie tot 52,13 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 59,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.
11 uur geleden