Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus houdt beurzen in de greep

Coronavirus houdt beurzen in de greep

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn vrijdag met stevige verliezen het weekend in gegaan. Zorgen over de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus bleven het sentiment onder druk zetten. Het nieuws dat de economische groei in de eurozone vorig kwartaal bijna tot stilstand kwam en de scherpe daling van de Duitse winkelverkopen zorgden daarnaast voor nog meer pessimisme.

De AEX-index in Amsterdam eindigde 1,6 procent lager op 589,50 punten. De MidKap bleef min of meer vlak op 910,77 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt verloren tot 1,3 procent. De Londense FTSE zakte ook 1,3 procent. In het Verenigd Koninkrijk is voor het eerst het coronavirus vastgesteld. De Britten verlaten daarnaast na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.

Maker van machines voor de chipindustrie ASML was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 4,1 procent. Zorgtechnologieconcern Philips zakte 2,4 procent. Volgens kenners is het bedrijf aanzienlijk blootgesteld aan de gevolgen van de coronavirusuitbraak. En ING daalde 2 procent. De bank voert in navolging van concurrent ABN AMRO een negatieve rente in voor vermogende klanten.

Aston Martin

In de MidKap won Fugro een kleine 4 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Verlichtingsbedrijf Signify steeg 7 procent na publicatie van de resultaten. Vastgoedfonds WDP, dat ook met cijfers kwam, won 3,5 procent.

De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux verloor ruim 2 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin dikte bijna 24 procent aan in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. Het Franse biotechbedrijf Novacyt kreeg er meer dan 81 procent aan waarde bij na lancering van een nieuwe test voor het coronavirus.

De euro was 1,1082 dollar waard tegen 1,1028 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte een fractie tot 52,13 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 59,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

1 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

2 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

2 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

3 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

3 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

5 uur geleden
Britse toezichthouder onderzoekt leeftijdschecks Pornhub

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.

6 uur geleden