Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronavirus houdt aanstelling opperrechter niet tegen'

'Coronavirus houdt aanstelling opperrechter niet tegen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse leider in de Amerikaanse Senaat is geenszins van plan de zittingen om Amy Coney Barrett als opperrechter te installeren uit te stellen. Dat terwijl twee leden van de commissie juridische zaken besmet zijn geraakt met het coronavirus. Die Senaatscommissie gaat over de benoeming van een nieuwe opperrechter.

Van de senatoren Mike Lee en Thom Tillis werd deze week bekend dat ze het virus onder de leden hebben. Beiden waren aanwezig toen president Donald Trump - die ook besmet is - vorige week in het Witte Huis Barrett presenteerde als zijn kandidaat om de vorige maand overleden progressieve opperrechter Ruth Bader Ginsburg op te volgen.

De commissie juridische zaken zal zich vanaf 12 oktober over die kandidaatstelling buigen. Volgens de Republikeinse Senaatsleider Mitch McConnell kunnen die zittingen gewoon plaatsvinden en hebben de senatoren de mogelijkheid om ze fysiek of op afstand bij te wonen. Alle plenaire activiteiten van de Senaat worden wel uitgesteld tot na 19 oktober.

De aanstelling van Barrett valt slecht bij de Democraten. Die willen dat eerst de verkiezingen zijn geweest die over een maand plaatsvinden. Dat McConnell, ondanks de besmettingen, nog altijd de zittingen zoals gepland wil laten doorgaan, is dan ook tegen het zere been van zijn Democratische tegenhanger. "Het is te gevaarlijk", vindt Chuck Schumer.

Meer uit Buitenland

Brussel noemt Israëlisch besluit Westoever 'nieuwe escalatie'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.

13 minuten geleden
Iraanse elitemacht houdt militaire oefening in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.

21 minuten geleden
Tientallen Duitse carnavalsvierders getroffen door pepperspray

KOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

26 minuten geleden
Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Inval bij instituut Parijs om Epstein-banden oud-minister Lang

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.

1 uur geleden
EU-commissaris deze week naar Washington voor vredesraad Gaza

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist deze week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder. De bijeenkomst staat gepland voor donderdag.

1 uur geleden
Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

1 uur geleden