'Coronavirus houdt aanstelling opperrechter niet tegen'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse leider in de Amerikaanse Senaat is geenszins van plan de zittingen om Amy Coney Barrett als opperrechter te installeren uit te stellen. Dat terwijl twee leden van de commissie juridische zaken besmet zijn geraakt met het coronavirus. Die Senaatscommissie gaat over de benoeming van een nieuwe opperrechter.
Van de senatoren Mike Lee en Thom Tillis werd deze week bekend dat ze het virus onder de leden hebben. Beiden waren aanwezig toen president Donald Trump - die ook besmet is - vorige week in het Witte Huis Barrett presenteerde als zijn kandidaat om de vorige maand overleden progressieve opperrechter Ruth Bader Ginsburg op te volgen.
De commissie juridische zaken zal zich vanaf 12 oktober over die kandidaatstelling buigen. Volgens de Republikeinse Senaatsleider Mitch McConnell kunnen die zittingen gewoon plaatsvinden en hebben de senatoren de mogelijkheid om ze fysiek of op afstand bij te wonen. Alle plenaire activiteiten van de Senaat worden wel uitgesteld tot na 19 oktober.
De aanstelling van Barrett valt slecht bij de Democraten. Die willen dat eerst de verkiezingen zijn geweest die over een maand plaatsvinden. Dat McConnell, ondanks de besmettingen, nog altijd de zittingen zoals gepland wil laten doorgaan, is dan ook tegen het zere been van zijn Democratische tegenhanger. "Het is te gevaarlijk", vindt Chuck Schumer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
6 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geleden