Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronavirus houdt aanstelling opperrechter niet tegen'

'Coronavirus houdt aanstelling opperrechter niet tegen'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse leider in de Amerikaanse Senaat is geenszins van plan de zittingen om Amy Coney Barrett als opperrechter te installeren uit te stellen. Dat terwijl twee leden van de commissie juridische zaken besmet zijn geraakt met het coronavirus. Die Senaatscommissie gaat over de benoeming van een nieuwe opperrechter.

Van de senatoren Mike Lee en Thom Tillis werd deze week bekend dat ze het virus onder de leden hebben. Beiden waren aanwezig toen president Donald Trump - die ook besmet is - vorige week in het Witte Huis Barrett presenteerde als zijn kandidaat om de vorige maand overleden progressieve opperrechter Ruth Bader Ginsburg op te volgen.

De commissie juridische zaken zal zich vanaf 12 oktober over die kandidaatstelling buigen. Volgens de Republikeinse Senaatsleider Mitch McConnell kunnen die zittingen gewoon plaatsvinden en hebben de senatoren de mogelijkheid om ze fysiek of op afstand bij te wonen. Alle plenaire activiteiten van de Senaat worden wel uitgesteld tot na 19 oktober.

De aanstelling van Barrett valt slecht bij de Democraten. Die willen dat eerst de verkiezingen zijn geweest die over een maand plaatsvinden. Dat McConnell, ondanks de besmettingen, nog altijd de zittingen zoals gepland wil laten doorgaan, is dan ook tegen het zere been van zijn Democratische tegenhanger. "Het is te gevaarlijk", vindt Chuck Schumer.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

18 minuten geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

4 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

4 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

5 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

6 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

6 uur geleden