Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus dwingt Lufthansa tot maatregelen

Coronavirus dwingt Lufthansa tot maatregelen

KEULEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen komen verder in de problemen door de uitbraak van het nieuwe coronavirus. Het Duitse Lufthansa kondigde een pakket met maatregelen aan om de schade zo veel mogelijk te beperken. Met name op personeelskosten wordt bespaard. Ook bij de Scandinavische maatschappij SAS zijn er redenen tot zorgen, bleek uit de cijfers over het eerste kwartaal.

Lufthansa stelt onder meer het aannemen van nieuwe medewerkers uit of houdt dat zelfs opnieuw tegen het licht. Trainingen voor stewards en grondpersoneel gaan niet door. Ook biedt Lufthansa haar personeel onbetaald verlof aan en wordt uitgezocht of er meer opties voor parttime werken mogelijk zijn. Hoe groot de schade door het coronavirus is, kan de luchtvaartmaatschappij nog niet zeggen.

SAS boekte een operationeel verlies van ongeveer 1 miljard euro. De vooruitzichten voor SAS blijven onzeker voor dit jaar omdat de virusuitbraak de groei in een aantal cruciale markten drukt, zei topman Rickard Gustafson. De uitgevallen vluchten in februari en maart kosten SAS naar verwachting bijna 190 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Nvidia verwacht omzetgroei van 70 procent volgend jaar

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, blijft rekenen op een sterke groei. Het concern verwacht voor volgend boekjaar een omzetstijging met ongeveer 70 procent, zei financieel directeur Colette Kress in een toelichting op de kwartaalcijfers. Volgens haar zal de vraag van klanten verdubbelen, maar zijn er wel beperkingen bij productiemogelijkheden.

39 minuten geleden
Omzet Nederlandse chipbedrijven afgelopen jaren verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse chipindustrie is afgelopen jaren in omzet ruimschoots verdubbeld, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. Vorig jaar is de omzet van de zogenoemde halfgeleidersector opgelopen tot 45,6 miljard euro, terwijl de branche in 2019 nog een totale omzet van 21,3 miljard euro draaide.

1 uur geleden
Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - Ook werknemers van metaalbedrijven, bouwbedrijven en woningbouwcorporaties staken tegen de voorgenomen bezuinigingen op sociale zekerheid door het kabinet. Volgens vakbond FNV leggen in totaal duizenden mensen het werk neer bij verschillende stakingsacties van vrijdag 4 september tot en met vrijdag 11 september.

2 uur geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

5 uur geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

8 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

9 uur geleden
Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

9 uur geleden