Coronavirus dwingt Chinezen tot thuiswerken
SHANGHAI (ANP/RTR) - Miljoenen Chinese werknemers zijn gedwongen vanuit huis te werken. Provincies in heel China droegen bedrijven op om ten minste een week dicht te blijven of mensen vanuit huis te laten werken om verdere verspreiding van het nieuwe coronavirus te voorkomen.
Dat vanuit huis werken niet gebruikelijk is in China, is te zien aan de stijgende vraag naar samenwerk-apps. De downloads van de twee Chinese werkplek-apps DingTalk en Lark stegen met 350 procent vergeleken met een week eerder. Ook de downloads van de app WeChat Work steeg in diezelfde tijd met 70 procent.
Voor veel werknemers is het thuiswerken nog even wennen. "Toen we ons eerste videogesprek hielden op maandag, zagen sommige mensen eruit alsof ze net uit bed kwamen", zegt de eigenaresse van een start-up in Peking, die haar personeel vroeg een week thuis te blijven. "Op dinsdag ging het al iets beter." Een manager bij een bank zegt dat het thuiswerkbeleid ervoor zorgt dat ze altijd online moet zijn. "Onze baas zit in de groepsapp, dus ik moet net zo snel zijn als alle anderen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
4 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
5 uur geleden