Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus drukt zwaar op olieprijs

Coronavirus drukt zwaar op olieprijs

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag flink gezakt uit angst voor het coronavirus. De uitbraak van die ziekte in Azië drukt mogelijk de vraag naar de brandstof. Saudi-Arabië liet weten de situatie scherp in de gaten te houden, maar nog weinig verschil te zien in de vraag naar olie.

De prijs van een vat olie zakte maandagochtend vroeg ruim 3 procent nadat China nieuwe besmettingscijfers had bekendgemaakt. Rond 08.10 uur was een vat Amerikaanse olie nog altijd 2 procent minder waard op 53,09 dollar. Brentolie was bijna 2 procent goedkoper en kostte 59,52 dollar per vat.

Analisten verwachten dat de virusuitbraak de Chinese economie nog wel enige tijd dwars zal zitten. Bedrijven daar zullen voorlopig langer gesloten blijven nu de Chinese overheid de vakantie rondom het Chinees Nieuwjaar heeft verlengd. Wel reageren de olieprijzen overdreven. Handelaren bereiden zich voor op het slechtste geval, denken de marktkenners.

Landbouwproducten

De Saudische olieminister Abdulaziz bin Salman zegt de situatie nauwlettend in de gaten te houden. Hij vergelijkt de situatie met de uitbraak van het SARS-virus in 2003 toen eenzelfde vorm van "extreem pessimisme" vat kreeg op de markt. Ook toen was er volgens Bin Salman "geen aanzienlijke afname van de wereldwijde vraag naar olie".

Ook de prijzen van landbouwproducten stonden onder druk door de zorgen over het coronavirus, waaronder sojabonen, mais en graan. Handelaren denken dat door de uitbraak in China de vraag geraakt zal worden. De prijs van ijzererts ging eveneens behoorlijk onderuit, door zorgen dat de uitbraak van het virus de Chinese economie zal ondermijnen, met een zwakkere vraag naar staal tot gevolg. Daarentegen zat de goudprijs in de lift. Beleggers vluchten in onrustige tijden op de financiële markten in veilig geachte havens zoals bijvoorbeeld goud.

Meer uit Financieel

Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

1 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

2 uur geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

2 uur geleden
NCSC: kans fors misbruik kwetsbaarheden PHP kleiner dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Het misbruiken van de twee kwetsbaarheden in programmeertaal PHP is ingewikkeld en de kans op grootschalig misbruik is kleiner dan eerder ingeschat. Dat meldt het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) na verder onderzoek.

3 uur geleden
Politie start strafrechtelijk onderzoek naar cyberaanval Ahold

ZAANDAM (ANP) - De politie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de cyberaanval die de afgelopen tijd voor grote problemen zorgde bij Albert Heijn en andere ketens van winkelconcern Ahold Delhaize. Dat meldt een woordvoerder van de politie aan het ANP.

3 uur geleden
KLM schrapt vrijdag en zaterdag klein aantal vluchten om wind

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vrijdag twintig vluchten geannuleerd vanwege de harde wind in Nederland. Zaterdag komen er daar nog 22 bij, laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Moderna zakt verder op Wall Street na uitgelekte testresultaten

NEW YORK (ANP) - Moderna ging vrijdag 7,1 procent omlaag op de beurzen in New York. De farmaceut raakte een dag eerder al bijna 18 procent aan beurswaarde kwijt na uitgelekte resultaten van een mogelijk nieuw vaccin tegen huidkanker van het bedrijf. Hoewel het vaccin, dat Moderna samen met branchegenoot Merck heeft ontwikkeld, het risico op terugkeer of overlijden door huidkanker flink verlaagt, bleven de resultaten achter bij de hoge verwachtingen van beleggers.

4 uur geleden