
Coronavirus brengt bondscoach Israël in lastige situatie
TEL AVIV (ANP) - Het coronavirus heeft Andreas Herzog in een lastige situatie gebracht. De Oostenrijker is bondscoach van het Israëlische voetbalelftal en wil aanstaande maandag naar Israël vliegen om zich met zijn team voor te bereiden op de EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Schotland van 26 maart.
De Israëlische regering verplicht mensen die onder meer vanuit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk of Spanje het land binnenkomen, twee weken lang in quarantaine verblijven. "Maar dat kan in mijn geval niet", zegt Herzog. "Ik wil de best mogelijke voorbereiding op de wedstrijd tegen Schotland. Twee weken quarantaine zijn dan verre van ideaal. Ik weet niet wat er nu gebeurt. We moeten zien hoe het verder gaat."
De winnaar van de wedstrijd tussen Schotland en Israël plaatst zich voor de finale van de play-offs voor een EK-ticket. Daarin is Noorwegen of Servië de tegenstander.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben voor de vierde keer de KNVB-beker gewonnen. Ze waren in de finale te sterk voor PSV op Het Kasteel in Rotterdam (2-1).
56 minuten geledenZURICH (ANP) - De FIFA kan in de toekomst aanzienlijk hogere boetes opleggen voor racistische incidenten bij wedstrijden dan voorheen. De wereldvoetbalbond heeft de maximale geldstraf verhoogd van 1 miljoen naar ruim 5,3 miljoen euro. "We beschikken over het wettelijk kader om daadkrachtiger op te treden", zegt voorzitter Gianni Infantino van de FIFA over maatregelen tegen racisme in het voetbal die komende zomer worden ingevoerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson vindt dat trainer Francesco Farioli een grote bijdrage heeft geleverd aan de koppositie van Ajax in de Eredivisie. "Vanaf de zomer voelt het beter", zegt de 34-jarige aanvoerder in een interview op de website van de club uit Amsterdam. "Daar heeft de nieuwe coach enorm bij geholpen. Hij gaf ons structuur en vrijheid. Hij zag wat we nodig hadden en dat pakte de groep heel goed op. We offeren alles op voor elkaar. Als je dat doet, kun je een succesvol seizoen hebben."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez was vrijdagavond de grote man bij AC Milan in het thuisduel met Bologna (3-1). "Ik moet hier veel voor doen", zei de invaller na twee doelpunten. "Maar ik ben blij dat ik belangrijk kan zijn."
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Graham Arnold gaat aan de slag als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Irak. De oud-speler van Roda JC en NAC Breda wil de landenploeg naar het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico leiden.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II moet steeds meer vrezen voor degradatie na de thuisnederlaag van 2-1 tegen Heracles Almelo. De Tilburgers kunnen zich niet meer rechtstreeks handhaven in de Eredivisie. Vooralsnog zal de club als nummer zestien in de nacompetitie degradatie moeten zien te voorkomen, maar in een donker scenario is ook directe degradatie naar de eerste divisie nog mogelijk als Willem II ook de laatste twee competitiewedstrijden verliest.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het WK voetbal voor vrouwen wordt vanaf 2031 uitgebreid van 32 naar 48 landenteams. Dat heeft de FIFA besloten. Het aantal wedstrijden op de eindronde gaat daardoor van 64 naar 104.
20 uur geleden