Coronavirus blijft Anderlecht achtervolgen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het coronavirus blijft de Belgische voetbalclub Anderlecht achtervolgen. De directie meldde zondag dat international Yari Verschaeren een positieve test heeft afgelegd. "Hij voelt zich goed en is thuis in quarantaine gegaan", liet Anderlecht weten.
Verschaeren onderging zaterdag met zijn ploeggenoten en de stafleden van Anderlecht een coronatest. Daarna speelde de 19-jarige middenvelder de hele uitwedstrijd mee tegen Waasland-Beveren (2-4). Hij bracht de derde treffer van zijn team op zijn naam.
Volgens de Belgische Pro League heeft de besmetting bij Verschaeren geen gezondheidsrisico's voor de spelers van Waasland-Beveren opgeleverd. In het persbericht verwijst de leiding van de Pro League onder meer naar een wetenschappelijk onderzoek van de Nederlandse voetbalbond (KNVB), met als conclusie dat besmettingen tijdens de wedstrijd zo goed als onmogelijk zijn.
Quarantaine
Afgelopen dinsdag maakte Anderlecht bekend dat drie spelers en twee leden uit de technische staf het longvirus hadden opgelopen. Zij gingen een week in quarantaine. Eerder testte ook al de Nederlandse middenvelder Michel Vlap positief op Covid-19.
Volgens de Pro League was er bij Anderlecht sprake van een 'superverspreider' binnen de selectie en staf. Daardoor werd de geplande test van maandag 21 september vervroegd uitgevoerd op zaterdag. Een dag later bleek Verschaeren positief.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
15 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
12 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
13 uur geleden