Coronavirus blijft Anderlecht achtervolgen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het coronavirus blijft de Belgische voetbalclub Anderlecht achtervolgen. De directie meldde zondag dat international Yari Verschaeren een positieve test heeft afgelegd. "Hij voelt zich goed en is thuis in quarantaine gegaan", liet Anderlecht weten.
Verschaeren onderging zaterdag met zijn ploeggenoten en de stafleden van Anderlecht een coronatest. Daarna speelde de 19-jarige middenvelder de hele uitwedstrijd mee tegen Waasland-Beveren (2-4). Hij bracht de derde treffer van zijn team op zijn naam.
Volgens de Belgische Pro League heeft de besmetting bij Verschaeren geen gezondheidsrisico's voor de spelers van Waasland-Beveren opgeleverd. In het persbericht verwijst de leiding van de Pro League onder meer naar een wetenschappelijk onderzoek van de Nederlandse voetbalbond (KNVB), met als conclusie dat besmettingen tijdens de wedstrijd zo goed als onmogelijk zijn.
Quarantaine
Afgelopen dinsdag maakte Anderlecht bekend dat drie spelers en twee leden uit de technische staf het longvirus hadden opgelopen. Zij gingen een week in quarantaine. Eerder testte ook al de Nederlandse middenvelder Michel Vlap positief op Covid-19.
Volgens de Pro League was er bij Anderlecht sprake van een 'superverspreider' binnen de selectie en staf. Daardoor werd de geplande test van maandag 21 september vervroegd uitgevoerd op zaterdag. Een dag later bleek Verschaeren positief.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
13 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
14 uur geleden