Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavirus blijft Anderlecht achtervolgen

Coronavirus blijft Anderlecht achtervolgen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het coronavirus blijft de Belgische voetbalclub Anderlecht achtervolgen. De directie meldde zondag dat international Yari Verschaeren een positieve test heeft afgelegd. "Hij voelt zich goed en is thuis in quarantaine gegaan", liet Anderlecht weten.

Verschaeren onderging zaterdag met zijn ploeggenoten en de stafleden van Anderlecht een coronatest. Daarna speelde de 19-jarige middenvelder de hele uitwedstrijd mee tegen Waasland-Beveren (2-4). Hij bracht de derde treffer van zijn team op zijn naam.

Volgens de Belgische Pro League heeft de besmetting bij Verschaeren geen gezondheidsrisico's voor de spelers van Waasland-Beveren opgeleverd. In het persbericht verwijst de leiding van de Pro League onder meer naar een wetenschappelijk onderzoek van de Nederlandse voetbalbond (KNVB), met als conclusie dat besmettingen tijdens de wedstrijd zo goed als onmogelijk zijn.

Quarantaine

Afgelopen dinsdag maakte Anderlecht bekend dat drie spelers en twee leden uit de technische staf het longvirus hadden opgelopen. Zij gingen een week in quarantaine. Eerder testte ook al de Nederlandse middenvelder Michel Vlap positief op Covid-19.

Volgens de Pro League was er bij Anderlecht sprake van een 'superverspreider' binnen de selectie en staf. Daardoor werd de geplande test van maandag 21 september vervroegd uitgevoerd op zaterdag. Een dag later bleek Verschaeren positief.

Meer uit Voetbal

Mbappé valt uit bij nationaal elftal Frankrijk met knieblessure

İZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

1 uur geleden
Suriname verslaat Honduras bij debuut bondscoach Fraser

TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.

2 uur geleden
Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

7 uur geleden
Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

12 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

12 uur geleden
Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

16 uur geleden
Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

21 uur geleden