Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronavirus bevordert reislust duidelijk niet'

'Coronavirus bevordert reislust duidelijk niet'

AMSTERDAM (ANP) - Reizigers denken wel twee keer na alvorens een reis naar China te boeken. Dat merken reisorganisaties als TUI Nederland en FOX, dat onderdeel is van de ANWB. Hoewel het reisseizoen pas eind maart, begin april losbarst, merken de reisaanbieders dat consumenten terughoudend zijn met boeken. "De kwestie bevordert de reislust niet", zo klinkt het.

Volgens een woordvoerder van de ANWB zijn via FOX momenteel een handvol reizigers in China. Zij ervaren voor zover bekend geen problemen.

TUI Nederland heeft momenteel geen reizigers in China. De eerste vluchten staan in maart gepland. Daarmee heeft de organisatie een aantal weken om de situatie in de gaten te houden. Wel wordt later op dinsdag door TUI intern over de kwestie gesproken. Reizigers die hebben geboekt worden daarover na die bijeenkomst ingelicht.

Zowel FOX als TUI Nederland volgt het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Tot nu toe geldt een waarschuwing om alleen indien noodzakelijk naar de provincie Hubei af te reizen. Voor de andere regio's gelden veiligheidsrisico's.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Riyad na aanval

KEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.

52 minuten geleden
Shell koploper in AEX door sterke stijging olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.

1 uur geleden
KLM schrapt vluchten doordat meer vliegtuigen langs de kant staan

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.

2 uur geleden
PepsiCo stijgt op Wall Street ondanks lagere winstverwachting

NEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.

2 uur geleden
WTO flink positiever over groei wereldhandel dit en volgend jaar

GENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.

2 uur geleden
Restaurantbezoek wordt komend jaar duurder, verwacht FSIN

EDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.

4 uur geleden
NVM verwacht dat huizenmarkt krap blijft ondanks groter aanbod

UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.

5 uur geleden