Coronaversoepelingen Beijing doen humeur beleggers goed
BEIJING (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen stonden maandag op winst. Beleggers lijken er vertrouwen in te hebben dat het verder opheffen van de coronamaatregelen in Beijing zal zorgen voor een opleving van de economische activiteit. Beleggers kwamen daarbij terug van een lang weekend. Vooral aandelen gerelateerd aan de elektrische auto-industrie stonden bij de winnaars. Dat kwam door beter dan verwachte verkoopresultaten van de Chinese autofabrikant BYD in de maand mei.
In de hoofdstad Beijing is voor inwoners steeds meer mogelijk nu het aantal besmettingen afneemt en de autoriteiten de maatregelen verminderen. De versoepelingen in Beijing volgen op de afbouw van de maatregelen die miljoenenstad Shanghai, het financiële centrum van het land, eerder plat legden. De lockdowns zorgden er afgelopen maand onder andere voor dat de bedrijvigheid in de dienstensector sterker dan verwacht kromp. Ook deze maand lijken de beperkingen nog vat te hebben op de economie.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 1 procent hoger en ook in Shenzhen was het sentiment positief gelet op de winst van 2,2 procent die daar op de borden stond. Ook de Hang Seng-index in Hongkong stond op winst. Die graadmeter won tussentijds 1,4 procent.
In Japan sloot de Nikkei met een winst van 0,6 procent. Kledingconcern Fast Retailing was daarbij een sterke stijger met een winst van bijna 3 procent. In Australië verloor de All Ordinaries 0,5 procent.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
6 uur geleden