
Coronaversoepelingen Beijing doen humeur beleggers goed
BEIJING (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen stonden maandag op winst. Beleggers lijken er vertrouwen in te hebben dat het verder opheffen van de coronamaatregelen in Beijing zal zorgen voor een opleving van de economische activiteit. Beleggers kwamen daarbij terug van een lang weekend. Vooral aandelen gerelateerd aan de elektrische auto-industrie stonden bij de winnaars. Dat kwam door beter dan verwachte verkoopresultaten van de Chinese autofabrikant BYD in de maand mei.
In de hoofdstad Beijing is voor inwoners steeds meer mogelijk nu het aantal besmettingen afneemt en de autoriteiten de maatregelen verminderen. De versoepelingen in Beijing volgen op de afbouw van de maatregelen die miljoenenstad Shanghai, het financiƫle centrum van het land, eerder plat legden. De lockdowns zorgden er afgelopen maand onder andere voor dat de bedrijvigheid in de dienstensector sterker dan verwacht kromp. Ook deze maand lijken de beperkingen nog vat te hebben op de economie.
De beurs in Shanghai stond tussentijds 1 procent hoger en ook in Shenzhen was het sentiment positief gelet op de winst van 2,2 procent die daar op de borden stond. Ook de Hang Seng-index in Hongkong stond op winst. Die graadmeter won tussentijds 1,4 procent.
In Japan sloot de Nikkei met een winst van 0,6 procent. Kledingconcern Fast Retailing was daarbij een sterke stijger met een winst van bijna 3 procent. In Australiƫ verloor de All Ordinaries 0,5 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - TotalEnergies staat op het punt om de werkzaamheden aan een groot gasproject in het noorden van Mozambique te hervatten. Milieu- en mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op het project, waaraan ook de Nederlandse baggeraar Van Oord meewerkt. De werkzaamheden lagen stil na een gewelddadige aanval op de nabijgelegen havenstad Palma.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen. Volgens economen van ING zijn er daardoor groeiende zorgen over de economische vooruitzichten van het Verenigd Koninkrijk. Als andere cijfers volgende week ook slecht zijn, zou dat de druk op de Bank of England vergroten om sneller de rente te verlagen.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.
3 uur geleden