Coronavaccinmaker BioNTech onderuit op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Coronavaccinmaker BioNTech is maandag hard onderuitgegaan op Wall Street. De in New York genoteerde Duitse biotechnoloog zag de omzet in het afgelopen kwartaal hard dalen omdat er nu veel minder vraag is naar inentingen tegen het coronavirus, die BioNTech samen met Pfizer ontwikkelde. BioNTech werd 6 procent minder waard, Pfizer verloor een fractie.
Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery profiteerde aan het begin van de week niet direct van het succes van de Barbie-film die het heeft geproduceerd. De inkomsten uit de ticketverkopen van de film stegen afgelopen weekend wereldwijd tot boven de 1 miljard dollar. Het aandeel Warner Bros zakte desondanks 0,2 procent.
De Barbie-film met hoofdrollen voor Margot Robbie en Ryan Gosling kwam ruim drie weken geleden uit in de bioscopen. Samen met de film Oppenheimer zorgt de Barbie-film voor flink meer bezoekers aan bioscopen. Dat is gunstig voor de Amerikaanse bioscoopketens AMC Entertainment (plus 2,5 procent) en Cinemark (plus 1,8 procent). Speelgoedbedrijf Mattel is eigenaar van de Barbie-merkrechten en won 2,3 procent.
Miljardenwinst
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,7 procent hoger op 35.303 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4495 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging een fractie vooruit tot 13.906 punten.
Ook investeringsbedrijf Berkshire Hathaway van de bekende miljardair en belegger Warren Buffett meldde resultaten. Berkshire Hathaway heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenwinst geboekt omdat beursgenoteerde bedrijven waar het investeringsvehikel in belegt in waarde zijn gestegen. Het gaat bijvoorbeeld om aandelen van Apple. Het bedrijf won ruim 2 procent.
Onderuit
Apple zelf ging met een verlies van 1,6 procent verder onderuit na het eerdere koersverlies op vrijdag. Toen leverde het aandeel al bijna 5 procent in vanwege tegenvallende cijfers. Daarmee zakte de marktwaarde van het techbedrijf onder de historische grens van 3000 miljard dollar.
Amazon maakte die dag juist een sprong van meer dan 8 procent dankzij goed ontvangen resultaten van het webwinkel- en technologieconcern. Maandag kreeg Amazon er een fractie bij.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.
34 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie na het boodschappen doen een fout op de kassabon ontdekt bij DekaMarkt, Hoogvliet of Nettorama, krijgt het product gratis of een waardebon. Dit hebben de supermarkten afgesproken met de Consumentenbond, meldt die belangenorganisatie voor consumenten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP ziet af van een nieuwe poging om branchegenoot Anglo American over te nemen. Hiermee komt een einde aan een onverwachte en kortstondige poging van 's werelds grootste mijnbouwer om een geplande fusie tussen zijn kleinere rivaal en het Canadese Teck Resources te dwarsbomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Suriname en Nederland is dit jaar opgeleefd. In de eerste zes maanden van het jaar exporteerde Nederland voor ruim 128 miljoen euro goederen naar het Zuid-Amerikaanse land. Dat is 20 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geleden