Coronavaccinmaker BioNTech onderuit op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Coronavaccinmaker BioNTech is maandag hard onderuitgegaan op Wall Street. De in New York genoteerde Duitse biotechnoloog zag de omzet in het afgelopen kwartaal hard dalen omdat er nu veel minder vraag is naar inentingen tegen het coronavirus, die BioNTech samen met Pfizer ontwikkelde. BioNTech werd 6 procent minder waard, Pfizer verloor een fractie.
Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery profiteerde aan het begin van de week niet direct van het succes van de Barbie-film die het heeft geproduceerd. De inkomsten uit de ticketverkopen van de film stegen afgelopen weekend wereldwijd tot boven de 1 miljard dollar. Het aandeel Warner Bros zakte desondanks 0,2 procent.
De Barbie-film met hoofdrollen voor Margot Robbie en Ryan Gosling kwam ruim drie weken geleden uit in de bioscopen. Samen met de film Oppenheimer zorgt de Barbie-film voor flink meer bezoekers aan bioscopen. Dat is gunstig voor de Amerikaanse bioscoopketens AMC Entertainment (plus 2,5 procent) en Cinemark (plus 1,8 procent). Speelgoedbedrijf Mattel is eigenaar van de Barbie-merkrechten en won 2,3 procent.
Miljardenwinst
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,7 procent hoger op 35.303 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 4495 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging een fractie vooruit tot 13.906 punten.
Ook investeringsbedrijf Berkshire Hathaway van de bekende miljardair en belegger Warren Buffett meldde resultaten. Berkshire Hathaway heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenwinst geboekt omdat beursgenoteerde bedrijven waar het investeringsvehikel in belegt in waarde zijn gestegen. Het gaat bijvoorbeeld om aandelen van Apple. Het bedrijf won ruim 2 procent.
Onderuit
Apple zelf ging met een verlies van 1,6 procent verder onderuit na het eerdere koersverlies op vrijdag. Toen leverde het aandeel al bijna 5 procent in vanwege tegenvallende cijfers. Daarmee zakte de marktwaarde van het techbedrijf onder de historische grens van 3000 miljard dollar.
Amazon maakte die dag juist een sprong van meer dan 8 procent dankzij goed ontvangen resultaten van het webwinkel- en technologieconcern. Maandag kreeg Amazon er een fractie bij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
4 uur geleden