'Coronavaccincontract AstraZeneca met EU mogelijk niet verlengd'
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie bestelt mogelijk geen nieuwe coronavaccins van farmaceut AstraZeneca vanwege de herhaaldelijke vertragingen in de leveringen van het vaccin tegen het coronavirus. Dat heeft de Europese commissaris voor de Interne Markt Thierry Breton zondag gezegd tegen de Franse nieuwszender BFMTV. Volgens Breton moeten de producenten van vaccins precies leveren wat afgesproken is en zelfs meer.
Volgens Breton had de Europese Unie 120 miljoen doses besteld voor het eerste kwartaal en 180 miljoen doses voor het tweede kwartaal, maar zijn in het eerste kwartaal maar 30 miljoen doses geleverd. In het tweede kwartaal bleef het aantal doses steken op 70 miljoen. Dat heeft volgens Breton voor de problemen "die iedereen heeft kunnen zien" gezorgd. Breton liet doorschemeren dat het contract, dat op 30 juni afloopt, wellicht niet verlengd wordt.
Breton benadrukte wel dat er nog niks definitief is en gesprekken erover nog lopen. Volgens de eurocommissaris wordt er geen beslissing genomen vanwege epidemiologische of medische redenen. Wel zei hij dat op basis van de data de baten van het vaccin van AstraZeneca massaal opwegen tegen de ziekte.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
34 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.
2 uur geleden