Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronavaccin blijft belangrijk voor resultaten Pfizer

Coronavaccin blijft belangrijk voor resultaten Pfizer

NEW YORK (ANP) - Het coronavaccin Comirnaty heeft de omzet van farmaceut Pfizer weer een belangrijke steun gegeven. Het Amerikaanse bedrijf verkocht, ondanks de start van nieuwe vaccinatiecampagnes in de nodige landen, wel iets minder van dat vaccin, maar wel meer dan analisten hadden verwacht. Pfizer verhoogde ook de verwachtingen voor de Comirnaty-omzet voor heel dit jaar.

De omzet van Pfizer ging 6 procent omlaag tot 22,6 miljard dollar, omgerekend 22,8 miljard euro. Dat komt omdat vorig jaar in het derde kwartaal er veel meer vraag was naar vaccins omdat veel landen toen nog bezig waren aan de eerste vaccinatieronde tegen corona. De verkopen van het coronavaccin leverden dit jaar in de maanden juli tot en met september 4,4 miljard dollar op. Voor heel dit jaar verwacht Pfizer voor zo'n 34 miljard dollar aan coronavaccins te verkopen, waar het eerder uitging van rond de 32 miljard dollar.

Ook coronapil Paxlovid droeg fors bij aan de omzet. Daar verkocht Pfizer voor 7,5 miljard dollar van. Zonder de invloed van coronavaccins en -pillen verkocht Pfizer juist 2 procent meer.

Verder ging de winst omhoog. Die viel 6 procent hoger uit dan een jaar eerder op 8,6 miljard dollar. Pfizer maakte vorig jaar nog veel kosten aan bijvoorbeeld het uitbreiden van de productiecapaciteit voor de vaccins.

Voor heel 2022 denkt Pfizer nu aan een hogere omzet en winst dan het bedrijf eerder voorzag. Er is wel wat tegenwind vanwege de dure dollar, maar dat beperkt de groei hooguit.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

9 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

10 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

12 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

14 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

15 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden