Coronatrends in België gedaald
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De afgelopen week zijn alle coronatrends in België gedaald, melden de Belgische gezondheidsautoriteiten. Het aantal bevestigde Covid-19-besmettingen nam met 2 tot 5 procent per dag af en het aantal nieuwe opnames in het ziekenhuis met 1 tot 3 procent per dag. Het aantal coronapatiënten op de intensivecareafdelingen daalde de afgelopen zeven dagen gemiddeld met 5 procent per dag.
Het reproductiegetal, of R-waarde, is nu 0,87 in België. Het reproductiegetal staat voor het aantal mensen dat besmet wordt door elk nieuw coronageval. Een waarde van 0,87 betekent dat een besmette persoon het coronavirus gemiddeld aan minder dan één andere persoon (0,87) doorgeeft. Als het cijfer weer boven de 1 zou uitkomen, zou dat een teken zijn dat het virus weer in kracht toeneemt.
In de afgelopen 24 uur werden er bij tests 128 nieuwe coronabesmettingen gevonden, melden de autoriteiten. In het land zijn inmiddels 1.087.369 mensen getest.
De ziekenhuizen en woonzorgcentra rapporteerden het afgelopen etmaal twaalf overlijdens als gevolg van het longvirus. In totaal zijn sinds de uitbraak 9695 inwoners van België overleden aan Covid-19.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
10 uur geleden