Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronatoegangsbewijs is zonder boosterprik beperkt geldig

Coronatoegangsbewijs is zonder boosterprik beperkt geldig

DEN HAAG (ANP) - Vanaf deze dinsdag vervalt bij ongeveer een half miljoen mensen hun coronatoegangsbewijs (ctb), omdat hun volledige vaccinatie langer dan negen maanden geleden is en ze nog geen boosterprik hebben genomen. Ook mensen die zijn genezen van een besmetting krijgen geen groen vinkje meer als hun herstelbewijs ouder dan zes maanden is.

Mensen kunnen zich in deze gevallen laten testen voordat zij bijvoorbeeld naar een restaurant of bioscoop willen. Of alsnog een booster halen. Diegenen bij wie de geldigheid verloopt, krijgen daarover informatie in de CoronaCheck-app. Het ministerie van Volksgezondheid raadt mensen aan om regelmatig hun app te openen om te zien of hun ctb binnenkort verloopt en dat niet pas te doen als ze al ergens zijn of heen gaan.

Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) lopen ongeveer 2,6 miljoen mensen de komende maanden kans hun vinkje kwijt te raken als zij hun boosterprik niet tijdig nemen. Daarnaast moeten 1,1 miljoen mensen nog wachten met een booster, omdat ze te recent zijn gevaccineerd of corona hebben gehad. Daar moeten drie maanden tussen zitten.

De geldigheid van het ctb is ingeperkt, omdat de opgebouwde afweer tegen het virus langzaam daalt, zo heeft onderzoek aangetoond. Een booster pept deze afweer weer op. Nederland sluit met de beperkte geldigheid van de coronapas aan bij Europese regelgeving.

Maatschappelijk groeit de weerstand tegen de coronapas. Zo heeft oud-CDA-staatssecretaris Mona Keijzer vrijdag een digitale petitie opgesteld waarin wordt opgeroepen om het ctb onmiddellijk af te schaffen. De petitie is in enkele dagen tijd meer dan een half miljoen keer ondertekend. Keijzer werd vorig jaar ontslagen toen zij zich publiekelijk tegen de coronapas en daarmee tegen het kabinetsbeleid keerde.

Meer uit Binnenland

Brand bij Domino's in Heiloo door opladende accu's

HEILOO (ANP) - In een filiaal van pizzaketen Domino's in Heiloo is in de nacht van dinsdag op woensdag een brand uitgebroken. Meerdere omwonenden moesten hun huizen verlaten, meldt de Veiligheidsregio Noord-Holland.

10 minuten geleden
Politie onderzoekt brand woning Rotterdam door mogelijk explosief

ROTTERDAM (ANP) - De politie van Rotterdam doet onderzoek naar een brand die is ontstaan op de Verschoorstraat in Rotterdam-Zuid. Voorafgaand aan de brand werd om 23.30 uur een knal gehoord. Er is een onderzoek gestart naar de mogelijke oorzaak van de brand, meldt de politie op X.

42 minuten geleden
De Jong: veiligheid vrouwen in troonrede bijzonder en bitterzoet

DEN HAAG (ANP) - Het is "ontzettend bijzonder - en tegelijk bitterzoet - dat de veiligheid van meisjes en vrouwen in de troonrede wordt benoemd", zei campagneleider Danique de Jong van de inmiddels beëindigde crowdfundingactie 'Wij eisen de nacht op' dinsdag. Ze reageerde daarmee op de woorden van de koning, die in de rede had gezegd dat het onacceptabel is dat meisjes en vrouwen zich op straat onveilig voelen.

5 uur geleden
Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

7 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

8 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

10 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

11 uur geleden