Coronatijd: meer chats over eenzaamheid naar Kindertelefoon
AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen coronaperiode heeft ertoe geleid dat meer kinderen zich uit eenzaamheid hebben gewend tot de Kindertelefoon. Van maart tot en met mei zochten gemiddeld 6,5 kinderen per dag contact, vorig jaar waren dat er 4. Dat gebeurde vooral via de chat en meestal waren het meisjes tussen de 13 en 15 jaar oud.
De Kindertelefoon voerde een steekproef uit en onderzocht 210 geanonimiseerde chatgesprekken en forumberichten. Er bleken drie groepen te zijn: kinderen die zich los van corona eenzaam voelden (51 procent), kinderen die zich al eenzaam voelden vóór de coronaperiode maar bij wie deze periode dit gevoel verergerde (23 procent) en kinderen die zich eenzaam voelden specifiek door corona (26 procent).
De groep die zich door corona en de quarantainemaatregelen eenzaam voelde, zei dagbesteding en contacten te missen. Zo kon er niet meer worden gesport en mochten ze van hun ouders vaak niet naar buiten of afspreken met anderen. Kinderen voelden zich soms in de steek gelaten door vrienden en verveelden zich bij gebrek aan afleiding.
Zelfdoding
Soms speelde er meer. Bij 22 procent van de chats en 21 procent van de forumtopics meldden kinderen gedachten aan zelfdoding. Bij 12 procent van de chats en 18 procent van de forumtopics kwamen ook depressieve klachten voor en bij een kleiner deel ook zelfbeschadiging.
Bij de Kindertelefoon kunnen kinderen van 8 tot 18 jaar gratis en vertrouwelijk met vrijwilligers praten over wat ze dwarszit. Ook is er een forum waar kinderen elkaar kunnen helpen. Om eenzaamheid onder de aandacht te brengen, begint de Kindertelefoon op Instagram Stories de zomercampagne 'Hoe gaat het met jou vandaag?'
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
19 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
21 uur geleden