Coronasteun voor dierentuinen volgende week beschikbaar
DEN HAAG (ANP) - Dierentuinen die door de coronacrisis in moeilijkheden zitten, kunnen vanaf volgende week een beroep doen op overheidssteun. Het kabinet had daar eerder al 39 miljoen euro voor opzijgelegd en heeft nu ook toestemming van de Europese Commissie om de parken te hulp te schieten.
Tijdens de eerste coronagolf in het voorjaar van 2020 waren de dierentuinen twee maanden lang gesloten. In november moesten ze opnieuw twee weken dicht en sinds medio december is dat opnieuw het geval. In de tussengelegen periodes mochten zij slechts een beperkt aantal bezoekers ontvangen.
"Dierentuinen hebben het zwaar", zegt verantwoordelijk minister Carola Schouten. "Ze zijn gesloten, maar tegelijkertijd loopt de zorg voor de dieren door. Het kan niet zo zijn dat het welzijn van de dieren in gevaar komt, bijvoorbeeld doordat er geen budget is voor voedsel."
Verzorging van dieren
De subsidieregeling is bedoeld voor kosten die dierentuinen maken voor bijvoorbeeld de verzorging van dieren en voor noodzakelijk onderhoud aan verblijven. Op basis van het omzetverlies wordt vastgesteld welk deel van die kosten dierentuinen vergoed krijgen.
Dierentuinen die een beroep doen op de regeling moeten een reorganisatieplan indienen. Dat moet ertoe leiden dat zij in de toekomst beter in staat zijn om schommelingen in het aantal bezoekers op te vangen. Ook moeten zij ingaan op zaken als dierenwelzijn, educatie en conservatie.
Het kabinet bekijkt nog of de nu vrijgemaakte 39 miljoen euro voldoende is. In december is al een aanvullend bedrag van 17 miljoen euro gereserveerd om eventuele nieuwe problemen te ondervangen.
Meer uit Binnenland
LUIK (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf personen aangehouden vanwege de ontvoering van een Nederlandse vrouw vorige week. Ze werd vastgehouden op een adres in Saint-Nicolas, in de provincie Luik.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft maandag in hoger beroep de 52-jarige Minh Nghia V. veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden gevangenisstraf. V. schoot in januari 2023 op een parkeerplaats in Zwijndrecht zijn ex-vriendin en haar moeder neer. De ex (38) raakte blijvend invalide, haar 66-jarige moeder overleefde het geweld niet. Het Openbaar Ministerie had een levenslange celstraf geëist.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
8 uur geleden