Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronasneltrein mindert vaart in België maar raast nog voort'

'Coronasneltrein mindert vaart in België maar raast nog voort'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische viroloog Steven Van Gucht ziet een aantal lichtpuntjes in de coronatrends in België dat sinds middernacht opnieuw in lockdown is gegaan. "De sneltrein minder wat vaart, maar raast evenwel nog voort", zei hij op een persconferentie van het Nationaal Crisiscentrum. "Dankzij deze vertraging en met het naleven van de huidige maatregelen is het volgens ons mogelijk onder de maximumcapaciteit van 2000 bedden op de intensieve zorg te blijven de komende weken."

Volgens de jongste gegevens lag er op 1 november een recordaantal van 6823 Covid-19-patiënten in het ziekenhuis. Van hen worden er 1223 op de intensivecareafdelingen verpleegd. Vorige week dinsdag werd een recordaantal van 21.953 nieuwe besmettingen gemeld. Het aantal patiënten dat aan Covid-19 overlijdt in België lag vorige week gemiddeld op 113 per dag, 70 procent meer dan de week ervoor. Sinds het begin van de uitbraak stierven 11.737 inwoners van België aan het virus.

Volgens Van Gucht is het belangrijk dat nu een "beheersbaar niveau van viruscirculatie" wordt bereikt. België hoopt dat te bereiken met de nieuwe regels die maandag zijn ingegaan en tot en met 13 december gelden. Zo zijn alle 'niet-essentiële' winkels gesloten en is thuiswerken verplicht. Er is geen verbod op 'onnodige verplaatsingen' zoals tijdens de eerste golf, maar de cultuur- en sportsector liggen nagenoeg plat en restaurants en cafés zijn dicht.

Meer uit Buitenland

Gesprekken tussen Oekraïne en VS in Berlijn zijn klaar

BERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.

6 minuten geleden
Slechts 35 deelnemers voor jubilerend Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.

8 minuten geleden
AfD-parlementslid aangeklaagd om brengen Hitlergroet

BERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.

12 minuten geleden
EU stuurt acht vliegtuigen met hulpmiddelen naar Soedan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.

1 uur geleden
Kremlin noemt opgeven NAVO-wens Kyiv basis voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland ziet het feit dat Oekraïne afziet van zijn doel om lid te worden van de NAVO als de "hoeksteen" voor verdere gesprekken om een einde te maken aan de oorlog. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kwam de Russen zondag tegemoet door die wens te laten vallen. Wel wil hij veiligheidsgaranties van het Westen.

1 uur geleden
Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

2 uur geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

2 uur geleden