Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronasneltrein mindert vaart in België maar raast nog voort'

'Coronasneltrein mindert vaart in België maar raast nog voort'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische viroloog Steven Van Gucht ziet een aantal lichtpuntjes in de coronatrends in België dat sinds middernacht opnieuw in lockdown is gegaan. "De sneltrein minder wat vaart, maar raast evenwel nog voort", zei hij op een persconferentie van het Nationaal Crisiscentrum. "Dankzij deze vertraging en met het naleven van de huidige maatregelen is het volgens ons mogelijk onder de maximumcapaciteit van 2000 bedden op de intensieve zorg te blijven de komende weken."

Volgens de jongste gegevens lag er op 1 november een recordaantal van 6823 Covid-19-patiënten in het ziekenhuis. Van hen worden er 1223 op de intensivecareafdelingen verpleegd. Vorige week dinsdag werd een recordaantal van 21.953 nieuwe besmettingen gemeld. Het aantal patiënten dat aan Covid-19 overlijdt in België lag vorige week gemiddeld op 113 per dag, 70 procent meer dan de week ervoor. Sinds het begin van de uitbraak stierven 11.737 inwoners van België aan het virus.

Volgens Van Gucht is het belangrijk dat nu een "beheersbaar niveau van viruscirculatie" wordt bereikt. België hoopt dat te bereiken met de nieuwe regels die maandag zijn ingegaan en tot en met 13 december gelden. Zo zijn alle 'niet-essentiële' winkels gesloten en is thuiswerken verplicht. Er is geen verbod op 'onnodige verplaatsingen' zoals tijdens de eerste golf, maar de cultuur- en sportsector liggen nagenoeg plat en restaurants en cafés zijn dicht.

Meer uit Buitenland

Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

43 minuten geleden
Bemiddelaar Pakistan vraagt Iran en VS om wapenstilstand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.

1 uur geleden
VN-onderzoek: blauwhelmen Libanon gedood door Israël én Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.

2 uur geleden
Starmer: Ye had nooit uitgenodigd moeten worden voor festival

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.

3 uur geleden
VN: uitvoer dreigement Trump is schending internationaal recht

GENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.

3 uur geleden
Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

4 uur geleden
Netanyahu: Israël heeft Iraanse bruggen en spoorwegen aangevallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.

4 uur geleden