Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronasituatie in Surinaamse ziekenhuizen nog zorgelijk

Coronasituatie in Surinaamse ziekenhuizen nog zorgelijk

PARAMARIBO (ANP) - De situatie in de Surinaamse ziekenhuizen is nog steeds zorgelijk vanwege het hoge aantal coronapatiënten, hoewel het aantal nieuwe positieve gevallen de laatste dagen lijkt te stabiliseren. Met veel kunst- en vliegwerk lukt het om het aantal bedden uit te breiden, maar er zijn niet voldoende verpleegkundigen. Dat was de boodschap die de Surinaamse gezondheidsautoriteiten zondagmiddag tijdens een persconferentie lieten horen.

Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid werd tijdens de persconferentie vergezeld door een aantal medische specialisten die continu bezig zijn de Covid-situatie te beheersen. Zij deden een oproep aan de Surinamers om zich te laten vaccineren en zich aan de coronamaatregelen te houden. Ramadhin vindt dat nog te weinig mensen zich hebben laten inenten. Ongeveer 40.000 mensen, nog geen 10 procent van de mensen die in aanmerking komen, hebben een prik gekregen.

De weekend lockdowns in Suriname hebben volgens Ramadhin goed gewerkt, nu de derde golf steeds beter onder controle lijkt. Het was dit weekend de derde keer dat er een lockdown was. Toch wilde hij zondag nog geen uitspraak doen over eventuele versoepelingen van de maatregelen.

Voldoende vaccins

Het lijkt erop dat Suriname voor de komende maanden voldoende vaccins krijgt. Deze komen voor een groot deel van de internationale Covax-campagne van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Suriname heeft ook Nederland en de Verenigde Staten gevraagd of ze vaccins kunnen leveren. Ramadhin zei dat hij ook interesse heeft in het Russische Spoetnik-V-vaccin.

De minister zei dat de voorlichting over het belang van de vaccinatie vanaf maandag opgevoerd zal worden. Hij wees er ook op dat over enkele dagen al een begin wordt gemaakt met het geven van de tweede vaccinatie aan de mensen die al een prik hebben gehad.

Meer uit Buitenland

CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

15 minuten geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

20 minuten geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

8 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

8 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

9 uur geleden
Rubio: VS hebben hulp NAVO niet ingeroepen in Straat van Hormuz

HELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten hebben "geen concreet beroep" op de NAVO gedaan om te helpen de geblokkeerde Straat van Hormuz weer open te krijgen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Maar als de blokkade voortduurt, kunnen Europese bondgenoten niet blijven wachten tot de strijd echt voorbij is voor ze in actie komen, waarschuwt hij.

10 uur geleden
Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

11 uur geleden