Coronasituatie in Surinaamse ziekenhuizen nog zorgelijk
PARAMARIBO (ANP) - De situatie in de Surinaamse ziekenhuizen is nog steeds zorgelijk vanwege het hoge aantal coronapatiënten, hoewel het aantal nieuwe positieve gevallen de laatste dagen lijkt te stabiliseren. Met veel kunst- en vliegwerk lukt het om het aantal bedden uit te breiden, maar er zijn niet voldoende verpleegkundigen. Dat was de boodschap die de Surinaamse gezondheidsautoriteiten zondagmiddag tijdens een persconferentie lieten horen.
Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid werd tijdens de persconferentie vergezeld door een aantal medische specialisten die continu bezig zijn de Covid-situatie te beheersen. Zij deden een oproep aan de Surinamers om zich te laten vaccineren en zich aan de coronamaatregelen te houden. Ramadhin vindt dat nog te weinig mensen zich hebben laten inenten. Ongeveer 40.000 mensen, nog geen 10 procent van de mensen die in aanmerking komen, hebben een prik gekregen.
De weekend lockdowns in Suriname hebben volgens Ramadhin goed gewerkt, nu de derde golf steeds beter onder controle lijkt. Het was dit weekend de derde keer dat er een lockdown was. Toch wilde hij zondag nog geen uitspraak doen over eventuele versoepelingen van de maatregelen.
Voldoende vaccins
Het lijkt erop dat Suriname voor de komende maanden voldoende vaccins krijgt. Deze komen voor een groot deel van de internationale Covax-campagne van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Suriname heeft ook Nederland en de Verenigde Staten gevraagd of ze vaccins kunnen leveren. Ramadhin zei dat hij ook interesse heeft in het Russische Spoetnik-V-vaccin.
De minister zei dat de voorlichting over het belang van de vaccinatie vanaf maandag opgevoerd zal worden. Hij wees er ook op dat over enkele dagen al een begin wordt gemaakt met het geven van de tweede vaccinatie aan de mensen die al een prik hebben gehad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
5 uur geleden