Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronasituatie alleen in Zuid-Holland-Zuid nog 'ernstig'

Coronasituatie alleen in Zuid-Holland-Zuid nog 'ernstig'

DEN HAAG (ANP) - Alleen de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid heeft nog het risiconiveau 'ernstig'. Een week geleden waren dat nog vijf regio's, blijkt uit cijfers op het coronadashboard. Het risiconiveau daalt omdat er steeds minder besmettingen met het coronavirus zijn en ook het aantal ziekenhuis- en ic-opnames daalt.

Onder de veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid vallen onder meer de gemeenten Dordrecht, Papendrecht, Sliedrecht, Gorinchem en Hoeksche Waard.

Er zijn in Nederland vier risiconiveaus. Sinds vorige week is geen enkele regio meer op het hoogste niveau 'zeer ernstig'. Daarna volgen de categorieƫn 'ernstig', 'zorgelijk' en 'waakzaam'.

Het aantal regio's dat de kwalificering 'zorgelijk' heeft, is met vier gestegen naar achttien, terwijl het aantal regio's waar de situatie 'waakzaam' is steeg van twee naar tien regio's. Het laatste niveau geldt voor de provincies Groningen, Drenthe, Flevoland en Limburg en een groot deel van Noord-Holland en Overijssel.

Meer uit Binnenland

Gemeenten: meer geld nodig voor uitvoeren inburgeringswet

DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.

2 uur geleden
Burgemeester Utrecht: we gaan het er niet bij laten zitten

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.

5 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

7 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

7 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

11 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

12 uur geleden