Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronashopper helpt PostNL aan hogere omzet

Coronashopper helpt PostNL aan hogere omzet

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in het tweede kwartaal een hogere omzet en winst behaald, geholpen door de coronacrisis. Door de virusuitbraak en de maatregelen om verspreiding ervan tegen te gaan bestelden mensen vaker online en had het post- en pakketbedrijf het drukker met het afleveren van pakketjes aan huis.

De totale omzet van PostNL bedroeg 789 miljoen euro tegenover 681 miljoen euro een jaar eerder. Bij de pakkettendivisie steeg de omzet maar liefst met bijna een kwart naar 516 miljoen euro. De genormaliseerde winst van PostNL kwam uit op 54 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 39 miljoen euro.

Bij de postdivisie zag PostNL het volume juist dalen, met 16 procent. Hoewel mensen in het eerste kwartaal aanzienlijk meer wenskaarten aan familie en vrienden stuurden, was de verzonden post in het tweede kwartaal minder, met name omdat veel bedrijven de afgelopen periode besloten mailings uit te stellen.

Voor heel het jaar gaat het bedrijf nog steeds uit van een bedrijfsresultaat sterk boven de 110 miljoen tot 130 miljoen euro, zoals het eerder voorspelde bij een handelsupdate in juni. "Hoewel de onzekerheid rond de wereldwijde impact van de pandemie lijkt toe te nemen, hebben we vertrouwen in ons vermogen om een zeer solide prestatie voor heel 2020 neer te kunnen zetten", zegt PostNL-topvrouw Herna Verhagen.

Meer uit Financieel

AEX-index opent vrijwel onveranderd, olieprijzen blijven stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel onveranderd geopend. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de verder stijgende olieprijzen.

1 uur geleden
Consumentenbond: veel producten TikTok Shop zijn teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Met veel producten die op TikTok Shop worden aangeprezen is iets mis. Dat stelt de Consumentenbond, die tien producten heeft gekocht die op het socialemediaplatform werden gepromoot. De belangenbehartiger voor consumenten stelt dat de helft van de producten mooier werd gepresenteerd dan ze in werkelijkheid waren.

1 uur geleden
BP benoemt nieuwe voorzitter na plotseling ontslag voorganger

LONDEN (ANP) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft Ian Tyler benoemd tot bestuursvoorzitter. Hij volgt Albert Manifold op die in mei moest vertrekken na beschuldigingen van wangedrag. Met de benoeming van Tyler komt er vooralsnog een einde aan verschillende wijzigingen in de top.

1 uur geleden
Onderzoek: tientallen biljoenen naar AI-datacenters in toekomst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI) zullen de komende jaren blijven toenemen door de enorme AI-vraag. Volgens onderzoek door accountants- en adviesbureau PricewaterhouseCoopers (PwC) kan dat totale investeringsbedrag in 2050 uitkomen op 31,6 biljoen dollar, oftewel meer dan 27.000 miljard euro.

2 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot nieuwe recordhoogte door Iranoorlog

EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine heeft woensdag een nieuw record bereikt. Volgens cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers kost een liter Euro95 nu 2,666 euro, bijna 3 cent meer dan dinsdag. Daarmee is het vorige record van 6 mei verbroken, aldus UnitedConsumers. Toen kostte een liter benzine 2,646 euro.

2 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

5 uur geleden
Oprichter Picnic denkt dat helft leveringen straks maaltijd bevat

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht de komende jaren flink te groeien met de bezorging van zijn maaltijden. Dat heeft directeur en medeoprichter Michiel Muller van Picnic deze week gezegd tijdens een evenement over de landelijke uitrol van de maaltijdbezorgdienst Picnic Kookt. Hij denkt dat over een paar jaar bij de helft van de bestellingen van de onlinesupermarkt ook een maaltijd zit.

5 uur geleden