Coronashopper helpt PostNL aan hogere omzet
DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft in het tweede kwartaal een hogere omzet en winst behaald, geholpen door de coronacrisis. Door de virusuitbraak en de maatregelen om verspreiding ervan tegen te gaan bestelden mensen vaker online en had het post- en pakketbedrijf het drukker met het afleveren van pakketjes aan huis.
De totale omzet van PostNL bedroeg 789 miljoen euro tegenover 681 miljoen euro een jaar eerder. Bij de pakkettendivisie steeg de omzet maar liefst met bijna een kwart naar 516 miljoen euro. De genormaliseerde winst van PostNL kwam uit op 54 miljoen euro. Een jaar eerder was dat nog 39 miljoen euro.
Bij de postdivisie zag PostNL het volume juist dalen, met 16 procent. Hoewel mensen in het eerste kwartaal aanzienlijk meer wenskaarten aan familie en vrienden stuurden, was de verzonden post in het tweede kwartaal minder, met name omdat veel bedrijven de afgelopen periode besloten mailings uit te stellen.
Voor heel het jaar gaat het bedrijf nog steeds uit van een bedrijfsresultaat sterk boven de 110 miljoen tot 130 miljoen euro, zoals het eerder voorspelde bij een handelsupdate in juni. "Hoewel de onzekerheid rond de wereldwijde impact van de pandemie lijkt toe te nemen, hebben we vertrouwen in ons vermogen om een zeer solide prestatie voor heel 2020 neer te kunnen zetten", zegt PostNL-topvrouw Herna Verhagen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Het concern achter luxeproducten als Louis Vuitton, Dior en Bulgari heeft de afgelopen maanden meer verkocht ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Zonder dat conflict zou de omzetgroei van LVMH volgens het bedrijf nog hoger zijn uitgevallen. De divisie mode en lederwaren, de belangrijkste van het in Parijs gevestigde bedrijf, noteerde de eerste groei in twee jaar.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI gingen maandag in de laatste handelsuren stevig onderuit op het Damrak. Aanleiding was een bericht dat China van plan is bepaalde geavanceerde chipmachines op grote schaal te gaan produceren. Volgens technieuwssite The Information gaat het om machines die werken met zogeheten deep ultraviolet (DUV) immersielithografie. Naar verluidt zullen de machines geleverd worden aan meerdere Chinese chipfabrikanten.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - China is begonnen met de productie van in eigen land ontwikkelde geavanceerde chipmachines. De machines zijn belangrijk voor de productie van chips, een markt die lange tijd werd gedomineerd door de Nederlandse toeleverancier ASML. Dat meldt technieuwssite The Information maandag op basis van bronnen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel dreigt met tegenmaatregelen tegen de Verenigde Staten. Aanleiding zijn uitspraken van hoge functionarissen in de VS dat Chinese AI-bedrijven mogelijk worden onderzocht om vermeende diefstal van Amerikaanse technologie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd gesteund door de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Oliebedrijven kwamen daardoor onder druk te staan, maar in de luchtvaart- en cruisesector stegen de koersen.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche gaat nog eens 5000 banen in de regio Stuttgart schrappen. Volgens het bedrijf wordt de banenreductie op een sociaal verantwoorde manier uitgevoerd, voornamelijk door natuurlijk personeelsverloop, regelingen voor gedeeltelijk vervroegd pensioen en vrijwillige beëindigingsovereenkomsten.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie heeft de capaciteit voor groen gas vergroot met een nieuwe koppeling tussen de gasnetwerken bij Ossendrecht in Noord-Brabant en Axel in Zeeland. Noord-Brabant kan dankzij reststromen uit de landbouw veel groen gas produceren en met de nieuwe verbinding kan er meer aan het bestaande netwerk worden geleverd. Met volgende vernieuwingen wil Gasunie de capaciteit in de provincie de komende tijd verder laten groeien.
6 uur geleden