Coronaregels voor evenementen minder streng dan OMT adviseerde
DEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT) had liever een strenger coronatestbeleid voor evenementen gezien en stelde voor om meezingen tijdens evenementen te ontraden. Dat blijkt uit het advies dat aan de Tweede Kamer is gestuurd. Het kabinet heeft het advies voor een aantal strenge maatregelen niet overgenomen omdat die niet uitvoerbaar zouden zijn.
Het OMT had graag gezien dat de antigeentest, waarmee bezoekers een evenement kunnen bezoeken, hooguit 24 uur oud mogen zijn aan het eind van het evenement. Dat is niet realistisch, zo vindt het kabinet. Het zou voor evenementen die lang duren namelijk in de praktijk betekenen dat mensen zich ook 's nachts moeten laten testen, schrijft demissionair zorgminister Hugo de Jonge aan de Kamer.
Het kabinet zag een dringend advies om publiek te ontraden om mee te zingen evenmin zitten. Dat is volgens de minister "niet uitvoerbaar en niet handhaafbaar". Artiesten onderling afstand laten bewaren, zoals het OMT had voorgesteld, hoeft ook niet. Voor kunst- en cultuur is namelijk een uitzondering gemaakt op de regels als de artiesten anders "deze activiteiten niet op gepaste wijze" kunnen uitoefenen.
Eerder op de dag kondigde demissionair premier Mark Rutte aan dat mensen die het Janssen-vaccin hebben gekregen vanaf 14 augustus pas vier weken na hun prik een vaccinatiebewijs voor binnenlands gebruik kunnen krijgen. Dat was twee weken. Het OMT heeft dat geadviseerd omdat na twee weken wel goede bescherming tegen een mild virusverloop optreedt, maar in de dagen daarna de bescherming tegen ernstige besmetting nog verder toeneemt, blijkt uit het nieuwe advies.
De strengere regels voor evenementen waren ook al aangekondigd door Rutte. Ze gelden tot 1 september, waardoor er ook overlap is met de introductieperiodes op scholen en universiteiten. Deze regels gelden ook voor hen, benadrukt De Jonge in de brief.
Het OMT laat wel een kleine opening. Als de virussituatie zich de komende dagen ontwikkelt zoals het de afgelopen dagen ging, kan het zijn dat er in de tweede helft van augustus iets meer mogelijk is. Mensen die aantoonbaar getest, gevaccineerd of hersteld zijn, zouden dan wellicht eendaagse evenementen kunnen bezoeken. Daarbij hoeven ze geen afstand te bewaren en geen vaste zitplek te hebben. Zo zouden ook meer activiteiten in de introductieweken mogelijk worden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Limburg is code geel afgegeven voor mogelijke gladheid. Het KNMI had eerder de waarschuwingscode afgegeven voor Noord-Brabant en Zeeland. Voor de laatstgenoemde provincie is de waarschuwing niet meer van kracht.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de binnenstad van Dordrecht heeft woensdagavond brand gewoed in een historische woning, meldt de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. De eerste meldingen van de brand kwamen iets na 20.00 uur bij de brandweer binnen. Een klein uur later is het vuur onder controle, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten. De brandweer is nog wel bezig met controles.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.
2 uur geledenZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.
6 uur geledenLEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.
7 uur geleden