Coronaprotest Brussel ontaardt in veldslagen met politie
BRUSSEL (ANP) - Een grote demonstratie in Brussel tegen de Belgische coronamaatregelen is ontaard in veldslagen met de politie. Media melden meerdere gewonden, onder wie agenten, en talrijke vernielingen. Een veertigtal relschoppers werd gearresteerd.
Een deel van de 35.000 betogers keerde zich tijdens de mars in het centrum van de Belgische hoofdstad tegen de massaal aanwezige agenten. De onruststokers gooiden met vuurwerk en andere voorwerpen. De politie reageerde met waterkanon en traangas. Op sociale media zijn brandende barricades te zien. Politievoertuigen werden beschadigd, maar ook van andere auto's werden ramen ingesmeten.
Het geweld barstte los toen de mensenmassa aankwam in de zogenoemde Europese wijk, waar zich instellingen van de Europese Unie bevinden. Een deel van de deelnemers weigerde de afgesproken route te volgen.
In Belgische media stond in aanloop naar de betoging de vraag centraal of de actie net zo uit de hand zou kunnen lopen als in Nederland, waar het de afgelopen dagen onrustig was in steden als Rotterdam en Den Haag. De organisatoren van de manifestatie hadden opgeroepen geweldloos te protesteren. Ze vinden sommige coronamaatregelen onwetenschappelijk en zeggen dat ongevaccineerden gedemoniseerd worden door de overheid. België heeft onder meer besloten een vaccinatieplicht in te voeren voor zorgpersoneel. Ook hebben mensen een coronapas nodig om toegang te krijgen tot horecazaken.
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
7 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
14 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
17 uur geleden