Coronaproof feesten in de huiskamer
DEN HAAG (ANP) - Door de coronacrisis zijn er voor het eerst sinds jaren geen grote koningsdagfeesten in het land. Feestgangers hoeven zich echter niet te vervelen: dit jaar kunnen ze vanuit hun eigen woonkamer of balkon genieten van een van de vele online-initiatieven.
Radio 538, normaal gesproken met 40.000 man publiek aanwezig op het Chasséveld in Breda, organiseert bijvoorbeeld een 'coronaproof' oranjefeest tussen 15.00 en 18.00 uur met bekende artiesten uit binnen- en buitenland. Op het dancefeest Supersized Kingsday in Best kwamen vorig jaar 45.000 bezoekers af. Organisator B2S zet nu een negen uur durend huiskamerevenement op.
De radiozenders in Nederland hebben maandag een aparte programmering waarbij ze gezamenlijk artiesten van eigen bodem promoten. Van 07.00 uur tot 19.00 uur wordt op alle zenders uitsluitend muziek van Nederlandse makelij gedraaid.
Ook op televisie is er volop aandacht voor Koningsdag. De NPO zendt 's ochtends behalve de korte toespraak van de koning ook hoogtepunten van voorgaande Koningsdagen uit. In de avond maken Winfried Baijens en Amber Brantsen een speciale uitzending waarin is te zien hoe Nederland er onder deze omstandigheden toch wat van probeert te maken. RTL 4 heeft een show met Beau van Erven Dorens en Chantal Janzen waarin kijkers de mogelijkheid krijgen om alsnog hun spullen te verkopen nu dat niet kan op de vele vrijmarkten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
17 uur geleden