Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronapil Pfizer nu echt verkrijgbaar voor kwetsbare patiënten

Coronapil Pfizer nu echt verkrijgbaar voor kwetsbare patiënten

UTRECHT (ANP) - De coronapillen van Pfizer, die kunnen voorkomen dat kwetsbare mensen ernstig ziek worden van een coronabesmetting, zijn nu daadwerkelijk beschikbaar in Nederland. Het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) laat dat weten. Het genootschap kwam al eerder met een richtlijn, maar op de medicijnen was het nog wachten.

Het middel Paxlovid werd al in januari goedgekeurd door de Europese Commissie, na een positief advies van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). De onderhandelingen tussen Pfizer en de overheid over de leveringsvoorwaarden duurden daarna nog maanden. Eerder deze maand werd bekend dat de medicijnen vanuit de basisverzekering worden vergoed voor een beperkte groep.

De coronapil mag volgens de NHG-richtlijn alleen worden voorgeschreven aan patiënten die een sterk verhoogd risico lopen, bijvoorbeeld door een afweerstoornis of een orgaantransplantatie. Ook mensen met ernstige hart- of longaandoeningen die niet zijn gevaccineerd en vermoedelijk ook geen eerdere coronabesmetting hebben doorgemaakt, komen in aanmerking.

Kosten kuur 1242 euro

Voor artsen is het verder belangrijk om te weten dat het medicijn "veel interacties kent met andere geneesmiddelen en dat patiënten niet zwanger mogen zijn", voegt het huisartsengenootschap eraan toe.

Wie de pillen krijgt voorgeschreven, moet vijf dagen lang iedere twaalf uur drie pillen innemen, dus dertig in totaal. Daarmee wordt het risico op een ernstig verloop van de ziekte sterk verkleind. Eén kuur kost 1242 euro.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

3 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

4 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

5 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

6 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

7 uur geleden