Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronapil Pfizer nu echt verkrijgbaar voor kwetsbare patiënten

Coronapil Pfizer nu echt verkrijgbaar voor kwetsbare patiënten

UTRECHT (ANP) - De coronapillen van Pfizer, die kunnen voorkomen dat kwetsbare mensen ernstig ziek worden van een coronabesmetting, zijn nu daadwerkelijk beschikbaar in Nederland. Het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG) laat dat weten. Het genootschap kwam al eerder met een richtlijn, maar op de medicijnen was het nog wachten.

Het middel Paxlovid werd al in januari goedgekeurd door de Europese Commissie, na een positief advies van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). De onderhandelingen tussen Pfizer en de overheid over de leveringsvoorwaarden duurden daarna nog maanden. Eerder deze maand werd bekend dat de medicijnen vanuit de basisverzekering worden vergoed voor een beperkte groep.

De coronapil mag volgens de NHG-richtlijn alleen worden voorgeschreven aan patiënten die een sterk verhoogd risico lopen, bijvoorbeeld door een afweerstoornis of een orgaantransplantatie. Ook mensen met ernstige hart- of longaandoeningen die niet zijn gevaccineerd en vermoedelijk ook geen eerdere coronabesmetting hebben doorgemaakt, komen in aanmerking.

Kosten kuur 1242 euro

Voor artsen is het verder belangrijk om te weten dat het medicijn "veel interacties kent met andere geneesmiddelen en dat patiënten niet zwanger mogen zijn", voegt het huisartsengenootschap eraan toe.

Wie de pillen krijgt voorgeschreven, moet vijf dagen lang iedere twaalf uur drie pillen innemen, dus dertig in totaal. Daarmee wordt het risico op een ernstig verloop van de ziekte sterk verkleind. Eén kuur kost 1242 euro.

Meer uit Binnenland

Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

3 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

5 uur geleden
Piek in Zuid-Holland: meeste zout gestrooid in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).

5 uur geleden
Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

6 uur geleden
NS rijdt vrijdag opnieuw volgens afgeschaalde dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.

7 uur geleden
In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

8 uur geleden
Veroordeelden Mallorcazaak schikken met vriendin Heuvelman

DEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden