Coronapersconferentie wordt met Dovenschap geëvalueerd
DEN HAAG (ANP) - De laatste coronapersconferentie van premier Mark Rutte en zorgminister Ernst Kuipers zal met het Dovenschap worden geëvalueerd. Dan wordt bekeken of er zaken moeten worden bijgesteld, laat een woordvoerder van het Nationaal Kernteam Crisiscommunicatie Covid-19 van het ministerie van Justitie weten.
Het Dovenschap uitte kritiek op de persconferentie omdat de doventolk alleen op het themakanaal NPO Politiek groot in beeld werd gebracht. Dat themakanaal is niet voor iedereen toegankelijk, aldus het Dovenschap. Verder waren de visuals die minister Kuipers op een beeldscherm toonde slecht te zien.
Volgens de woordvoerder zijn de contacten met het Dovenschap goed. Maar hij wijst er ook op dat er meer partijen bij de persconferentie betrokken zijn, waaronder de NPO en NOS. Het Dovenschap zou het liefst zien dat de tolk op de volgende persconferenties weer tussen de premier en de minister staat of dat de tolk anders op NPO 1 groter in beeld wordt gebracht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
9 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
11 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
40 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen afspraak tussen de drie coalitiepartijen om te bezuinigen op onderwijs, zegt minister Rianne Letschert (D66). Ze maakt zich dan ook geen zorgen dat er toch miljoenen gehaald moeten worden op haar begroting, zegt de minister van Onderwijs tegen het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rechtse oppositiepartij JA21 is niet van plan om het pakket aan belastingen "in de huidige vorm" te steunen. Dat zei Kamerlid Michiel Hoogeveen tegen Luc Stultiens van PRO tijdens de algemene financiële beschouwingen. PRO wil de plannen ook niet steunen, waardoor nu geen zicht is op een meerderheid in de Tweede Kamer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.
1 uur geleden