Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronapersconferentie wordt met Dovenschap geëvalueerd

Coronapersconferentie wordt met Dovenschap geëvalueerd

DEN HAAG (ANP) - De laatste coronapersconferentie van premier Mark Rutte en zorgminister Ernst Kuipers zal met het Dovenschap worden geëvalueerd. Dan wordt bekeken of er zaken moeten worden bijgesteld, laat een woordvoerder van het Nationaal Kernteam Crisiscommunicatie Covid-19 van het ministerie van Justitie weten.

Het Dovenschap uitte kritiek op de persconferentie omdat de doventolk alleen op het themakanaal NPO Politiek groot in beeld werd gebracht. Dat themakanaal is niet voor iedereen toegankelijk, aldus het Dovenschap. Verder waren de visuals die minister Kuipers op een beeldscherm toonde slecht te zien.

Volgens de woordvoerder zijn de contacten met het Dovenschap goed. Maar hij wijst er ook op dat er meer partijen bij de persconferentie betrokken zijn, waaronder de NPO en NOS. Het Dovenschap zou het liefst zien dat de tolk op de volgende persconferenties weer tussen de premier en de minister staat of dat de tolk anders op NPO 1 groter in beeld wordt gebracht.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

10 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

11 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

11 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

12 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

12 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

12 uur geleden
Estafettestakingen jeugdzorg voorbij, grotere staking in aantocht

AMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.

14 uur geleden