Coronapersconferentie wordt met Dovenschap geëvalueerd
DEN HAAG (ANP) - De laatste coronapersconferentie van premier Mark Rutte en zorgminister Ernst Kuipers zal met het Dovenschap worden geëvalueerd. Dan wordt bekeken of er zaken moeten worden bijgesteld, laat een woordvoerder van het Nationaal Kernteam Crisiscommunicatie Covid-19 van het ministerie van Justitie weten.
Het Dovenschap uitte kritiek op de persconferentie omdat de doventolk alleen op het themakanaal NPO Politiek groot in beeld werd gebracht. Dat themakanaal is niet voor iedereen toegankelijk, aldus het Dovenschap. Verder waren de visuals die minister Kuipers op een beeldscherm toonde slecht te zien.
Volgens de woordvoerder zijn de contacten met het Dovenschap goed. Maar hij wijst er ook op dat er meer partijen bij de persconferentie betrokken zijn, waaronder de NPO en NOS. Het Dovenschap zou het liefst zien dat de tolk op de volgende persconferenties weer tussen de premier en de minister staat of dat de tolk anders op NPO 1 groter in beeld wordt gebracht.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
6 uur geleden