
Coronaperikelen grootste gevaar voor de zeilers in Japan
DEN HAAG (ANP) - Niet de concurrentie uit andere landen, maar het coronavirus vormt volgens hoofdcoach Jaap Zielhuis het grootste risico voor de Nederlandse zeilers op de Olympische Spelen. De zeilbond neemt drie begeleiders mee die alle zaken rond de wedstrijden regelen, zodat de zeilers zich alleen maar hoeven te focussen op hun prestaties op het water.
"We lopen één groot risico en dat is dat dit de Spelen van de bijzaken worden", zei Zielhuis bij de teampresentatie in Scheveningen. "Al het geneuzel om het zeilen heen: de coronaregels, alle restricties die er zijn, de apps die je moet downloaden. Dan kan ons heel erg gaan benauwen en afleiden van wat deze mannen en vrouwen heel goed kunnen: zeilen."
Teammanager Dorien Hoekstra-de Vries, die zelf als windsurfster brons pakte op de Spelen van Barcelona 1992, regelt alles rond het transport en de accommodatie in Japan. Sportarts Francoise Broekhof draagt zorg voor de naleving van alle strenge coronaregels op de Spelen. Zielhuis: "De sporters worden iedere dag getest. Het moet zo simpel mogelijk zijn voor ze. 's Ochtends bij het opstaan spugen in een bakje en daar verder niet over hoeven nadenken."
Verblijf
Ian Ainslie, de Zuid-Afrikaanse voorganger van Zielhuis als hoofdcoach, gaat mee om alle zeiltechnische zaken op te pakken. "Zoals de procedure rond de races, de regels op het water en protesten. Deze drie mensen gaan ons weghouden bij alle narigheid, zodat wij ons kunnen bezighouden met zeilen", aldus Zielhuis.
De zeilploeg is de afgelopen jaren vaak op de olympische locatie in Enoshima geweest, maar als gevolg van het coronavirus de afgelopen 1,5 jaar niet meer. Het Watersportverbond wilde de zeilers onderbrengen in huizen in de buurt van de haven, maar de organisatie gaf daar geen toestemming voor. "We zitten nu in een klein hotel, dat wel alleen voor ons is. Als Nederlanders duwen we graag een beetje tegen de regels aan, om te kijken hoe streng ze zijn. Maar dat kan nu niet. De Japanners maken de regels, daar moeten we ons aan zien te houden", aldus Zielhuis. "Wij sporten op het water, wat dat betreft lopen we geen risico om snel besmet te raken. We kunnen dus heel goed onszelf beschermen, zolang we maar opletten. Want als je een positieve test hebt binnen je ploeg, dan gaat de hele riedel aan. En dan is de kans groot dat het einde evenement is."
Vrijwel alle Nederlandse sporters die naar Japan gaan, hebben zich laten vaccineren tegen het coronavirus. Ook begeleiders, stafleden en journalisten kregen die mogelijkheid via een deal tussen het Internationaal Olympisch Comité en BioNTech/Pfizer.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
14 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
15 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden