Coronapatiënten komen om bij brand in Indiaas ziekenhuis
AHMEDABAD (ANP/RTR) - Acht coronapatiënten zijn omgekomen bij een brand op de intensivecareafdeling van een Indiaas ziekenhuis. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de brand in de westelijke stad Ahmedabad.
De brand is volgens de hulpdiensten ontstaan nadat de persoonlijke beschermingsmiddelen van een medewerker vlam vatten. De medewerker zou daarna de zaal zijn uitgerend om het vuur te blussen maar verspreidde de brand op die manier juist, aldus de plaatselijke brandweercommandant. De politie trad op om te voorkomen dat boze familieleden van patiënten het ziekenhuis in kwamen.
De doden zijn vijf mannen en drie vrouwen die werden behandeld voor Covid-19 en niet in de gelegenheid waren om aan de vlammen te ontsnappen. Volgens de brandweercommandant stierven zij door toedoen van de rook en de hitte van het vuur.
Regenwater
De Indiase premier Narendra Modi laat via Twitter weten dat "de tragische ziekenhuisbrand" in zijn thuisstaat Gujarat hem verdriet doet. In de miljoenenstad Mumbai moeten ziekenhuismedewerkers juist door het regenwater waden nadat moessonregens een ziekenhuis onder water zetten.
India heeft na de Verenigde Staten en Brazilië het hoogste aantal coronabesmettingen. Dat zijn er inmiddels meer dan 1,9 miljoen. Donderdag werden er 56.282 nieuwe gevallen gemeld. In totaal zijn meer dan 40.000 mensen in het land overleden aan de gevolgen van Covid-19.
Meer uit Buitenland
REYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
30 minuten geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid koopt zelf vliegtuigen om deportaties van illegalen soepeler en sneller te laten verlopen. De deportaties verlopen vooralsnog met allerlei chartervliegtuigen. The Washington Post heeft gemeld dat het ministerie 140 miljoen dollar (120 miljoen euro) uittrekt voor zes Boeing-737's. Daarmee heeft het ministerie meer de hand in de uitzetting van ongewenste migranten.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft de bouw van 764 nieuwe woningen in drie nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever goedgekeurd, aldus minister van Financiën Bezalel Smotrich. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn die nederzettingen illegaal. De huizen moeten worden gebouwd rond Jeruzalem en enkele tientallen kilometers ten noordwesten van de stad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een federale rechter in New York heeft op verzoek van het ministerie van Justitie ingestemd met de openbaarmaking van tot dusver vertrouwelijke stukken uit het proces tegen de invloedrijke zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). De magistraat beklemtoonde daarbij dat de veiligheid en anonimiteit van slachtoffers gegarandeerd blijft.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen voor de EU-top van volgende week een besluit nemen om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Nu moeten alle 27 lidstaten hier elke zes maanden opnieuw mee instemmen. De Europese Commissie wil daar een einde aan maken via een noodbevoegdheid, die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne gaat woensdag eerst met de Verenigde Staten praten over de wederopbouw en naoorlogse economische ontwikkeling van het land, voor het zijn aanpassingen aan de nieuwste Amerikaanse vredesplannen naar Washington stuurt. Ondertussen werkt de regering in Kyiv door aan die aanpassingen, zegt president Volodymyr Zelensky op X. De VS manen Kyiv om voort te maken.
2 uur geleden