Coronapatiënten komen om bij brand in Indiaas ziekenhuis
AHMEDABAD (ANP/RTR) - Acht coronapatiënten zijn omgekomen bij een brand op de intensivecareafdeling van een Indiaas ziekenhuis. De autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de brand in de westelijke stad Ahmedabad.
De brand is volgens de hulpdiensten ontstaan nadat de persoonlijke beschermingsmiddelen van een medewerker vlam vatten. De medewerker zou daarna de zaal zijn uitgerend om het vuur te blussen maar verspreidde de brand op die manier juist, aldus de plaatselijke brandweercommandant. De politie trad op om te voorkomen dat boze familieleden van patiënten het ziekenhuis in kwamen.
De doden zijn vijf mannen en drie vrouwen die werden behandeld voor Covid-19 en niet in de gelegenheid waren om aan de vlammen te ontsnappen. Volgens de brandweercommandant stierven zij door toedoen van de rook en de hitte van het vuur.
Regenwater
De Indiase premier Narendra Modi laat via Twitter weten dat "de tragische ziekenhuisbrand" in zijn thuisstaat Gujarat hem verdriet doet. In de miljoenenstad Mumbai moeten ziekenhuismedewerkers juist door het regenwater waden nadat moessonregens een ziekenhuis onder water zetten.
India heeft na de Verenigde Staten en Brazilië het hoogste aantal coronabesmettingen. Dat zijn er inmiddels meer dan 1,9 miljoen. Donderdag werden er 56.282 nieuwe gevallen gemeld. In totaal zijn meer dan 40.000 mensen in het land overleden aan de gevolgen van Covid-19.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
8 uur geleden