Coronapatiënt in Duitsland besmet nog maar één ander
BERLIJN/DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De maatregelen in Duitsland tegen de verspreiding van het coronavirus hebben resultaat. Een patiënt steekt gemiddeld nu nog maar één ander aan volgens de Duitse RIVM, het Robert Koch Instituut (RKI). Het RKI waarschuwt echter dat de tijd nog niet gekomen is om de maatregelen die vooral de bewegingsvrijheid beperken, te versoepelen.
Volgens cijfers van het Duitse persbureau dpa zijn in het land nu 80.500 besmettingen geregistreerd en zijn meer dan duizend patiënten aan de gevolgen van het virus overleden. Vooral het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen en Beieren zijn zwaar getroffen. De premier van Beieren, Markus Söder, zei vrijdag dat de stijging van het aantal gevallen "afvlakt". Het duurt inmiddels zeker zes dagen voor het aantal patiënten in de deelstaat is verdubbeld. Aan het begin van de pandemie besmette elke patiënt meerdere anderen en verdubbelde het aantal patiënten zich elke 2,5 dagen.
De minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen, Herbert Reul, heeft de mensen in de dichtbevolkte deelstaat op het hart gedrukt het komende zonnige weekend "geliefde plekken" te mijden. Normaal worden bijvoorbeeld parken langs de Rijn in Düsseldorf of Keulen op mooie lentedagen heel druk bezocht, maar Reul beveelt aan vooral niet ver van huis te gaan. Aan de beperkingen van de bewegingsvrijheid houden de meeste mensen zich. In Noordrijn-Westfalen, waar 18 miljoen mensen wonen, zijn nog maar 7300 overtredingen vastgesteld.
In de deelstaat mogen maximaal twee mensen met elkaar de deur uit, tenzij het om gezinsleden gaat. Het is niet verboden voor recreatie naar een andere plaats te gaan. Premier Rutte heeft onder meer de Duitsers donderdag nog opgeroepen niet naar Nederland te komen in de komende tijd van paas- of voorjaarsvakanties. Duitsland grenst aan negen landen en vrijwel alleen de de grens met Nederland is nog open na alle reisbeperkingen die zijn ingevoerd als gevolg van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
16 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
5 uur geleden