Coronapatiënt in Duitsland besmet nog maar één ander
BERLIJN/DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De maatregelen in Duitsland tegen de verspreiding van het coronavirus hebben resultaat. Een patiënt steekt gemiddeld nu nog maar één ander aan volgens de Duitse RIVM, het Robert Koch Instituut (RKI). Het RKI waarschuwt echter dat de tijd nog niet gekomen is om de maatregelen die vooral de bewegingsvrijheid beperken, te versoepelen.
Volgens cijfers van het Duitse persbureau dpa zijn in het land nu 80.500 besmettingen geregistreerd en zijn meer dan duizend patiënten aan de gevolgen van het virus overleden. Vooral het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen en Beieren zijn zwaar getroffen. De premier van Beieren, Markus Söder, zei vrijdag dat de stijging van het aantal gevallen "afvlakt". Het duurt inmiddels zeker zes dagen voor het aantal patiënten in de deelstaat is verdubbeld. Aan het begin van de pandemie besmette elke patiënt meerdere anderen en verdubbelde het aantal patiënten zich elke 2,5 dagen.
De minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen, Herbert Reul, heeft de mensen in de dichtbevolkte deelstaat op het hart gedrukt het komende zonnige weekend "geliefde plekken" te mijden. Normaal worden bijvoorbeeld parken langs de Rijn in Düsseldorf of Keulen op mooie lentedagen heel druk bezocht, maar Reul beveelt aan vooral niet ver van huis te gaan. Aan de beperkingen van de bewegingsvrijheid houden de meeste mensen zich. In Noordrijn-Westfalen, waar 18 miljoen mensen wonen, zijn nog maar 7300 overtredingen vastgesteld.
In de deelstaat mogen maximaal twee mensen met elkaar de deur uit, tenzij het om gezinsleden gaat. Het is niet verboden voor recreatie naar een andere plaats te gaan. Premier Rutte heeft onder meer de Duitsers donderdag nog opgeroepen niet naar Nederland te komen in de komende tijd van paas- of voorjaarsvakanties. Duitsland grenst aan negen landen en vrijwel alleen de de grens met Nederland is nog open na alle reisbeperkingen die zijn ingevoerd als gevolg van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
4 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
7 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
15 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
15 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
15 uur geleden