Coronapatiënt in België besmet nu minder dan één andere persoon
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een coronapatiënt in België besmet gemiddeld nu 0,8 andere personen. "Dat betekent dat de epidemie in ons land krimpt", zei viroloog Steven Van Gucht vrijdag op de dagelijkse persconferentie van het crisiscentrum over het coronavirus.
Het reproductiegetal, de zogenoemde R-waarde, lag in België voor de beperkende maatregelen vorige maand werden getroffen tussen de 2 en 3. Dat betekent dat iemand die besmet was met het virus, het gemiddeld aan twee tot drie andere personen doorgaf. Nu is dat gezakt tot gemiddeld 0,8 andere personen, aldus Van Gucht.
"Dat betekent dat gemiddeld genomen elke besmette persoon ofwel een nieuwe persoon besmet, ofwel minder of niemand. Soms kan dat eens meer zijn, maar gemiddeld genomen is het 0,8." Het gaat volgens Van Gucht om een heel belangrijke evolutie. "Er worden geleidelijk aan minder en minder mensen besmet en daardoor kan de epidemie geleidelijk aan kracht verminderen en hopelijk op termijn ook uitdoven."
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
6 uur geleden