Coronamaatregelen in Suriname met 14 dagen verlengd
PARAMARIBO (ANP) - Alle maatregelen om het coronavirus in Suriname te bestrijden, blijven ook de komende 14 dagen van kracht. Dit is noodzakelijk omdat er dagelijks nog veel mensen ongecontroleerd Suriname binnenkomen. Dat heeft president Desi Bouterse vrijdagavond bekendgemaakt. De belangrijkste maatregelen zijn een uitgaansverbod tussen 20.00 en 6.00 uur en een verbod op samenkomsten van meer dan tien personen.
Volgens Danielle Veira, directeur van de Nationale Veiligheidsdienst, is er bij de grenzen met Guyana en Frans-Guyana sprake van een ernstige situatie. Daarom heeft ze vrijdagmorgen alarm geslagen bij de president. Hoewel het leger en de politie volop aanwezig zijn en ook mensen aanhouden, is er door de vele verplaatsingen toch sprake van een potentiële dreiging. "We moeten elke oversteek beschouwen als een mogelijke besmetting waarbij u in 14 dagen tijd meer dan 400 personen kunt besmetten", aldus Veira.
Voor Bouterse was deze dreiging reden om de maatregelen met 14 dagen te verlengen. "We moeten deze situatie met de hoogste staat van paraatheid benaderen. Ons zorgsysteem kan een verspreiding niet aan", aldus de Surinaamse president. Hij waarschuwde dat als de regels niet worden nageleefd hij genoodzaakt is om in de grensgebieden de noodtoestand af te kondigen.
Suriname heeft in het oosten Frans-Guyana als buurland en Guyana in het westen. Volgens cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins University zijn er in Guyana 37 besmettingen en 6 sterfgevallen terwijl het overzeese departement van Frankrijk om 83 besmettingen gaat. In Suriname zelf zijn er tot nu toe 10 besmettingen geweest en 1 sterfgeval.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
1 uur geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
4 uur geleden