Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronamaatregelen in Suriname met 14 dagen verlengd

Coronamaatregelen in Suriname met 14 dagen verlengd

PARAMARIBO (ANP) - Alle maatregelen om het coronavirus in Suriname te bestrijden, blijven ook de komende 14 dagen van kracht. Dit is noodzakelijk omdat er dagelijks nog veel mensen ongecontroleerd Suriname binnenkomen. Dat heeft president Desi Bouterse vrijdagavond bekendgemaakt. De belangrijkste maatregelen zijn een uitgaansverbod tussen 20.00 en 6.00 uur en een verbod op samenkomsten van meer dan tien personen.

Volgens Danielle Veira, directeur van de Nationale Veiligheidsdienst, is er bij de grenzen met Guyana en Frans-Guyana sprake van een ernstige situatie. Daarom heeft ze vrijdagmorgen alarm geslagen bij de president. Hoewel het leger en de politie volop aanwezig zijn en ook mensen aanhouden, is er door de vele verplaatsingen toch sprake van een potentiële dreiging. "We moeten elke oversteek beschouwen als een mogelijke besmetting waarbij u in 14 dagen tijd meer dan 400 personen kunt besmetten", aldus Veira.

Voor Bouterse was deze dreiging reden om de maatregelen met 14 dagen te verlengen. "We moeten deze situatie met de hoogste staat van paraatheid benaderen. Ons zorgsysteem kan een verspreiding niet aan", aldus de Surinaamse president. Hij waarschuwde dat als de regels niet worden nageleefd hij genoodzaakt is om in de grensgebieden de noodtoestand af te kondigen.

Suriname heeft in het oosten Frans-Guyana als buurland en Guyana in het westen. Volgens cijfers van de Amerikaanse Johns Hopkins University zijn er in Guyana 37 besmettingen en 6 sterfgevallen terwijl het overzeese departement van Frankrijk om 83 besmettingen gaat. In Suriname zelf zijn er tot nu toe 10 besmettingen geweest en 1 sterfgeval.

Meer uit Buitenland

Eurocommissaris: EU moet Oekraïne helpen met extra luchtafweer

STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.

1 uur geleden
Rusland arresteert derde verdachte voor aanslag op topmilitair

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.

1 uur geleden
Duitsland wil voor ruim half miljard aanvalsdrones kopen

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.

1 uur geleden
Definitieve instemming EU-parlement met klimaatdoel voor 2040

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt voor strengere asielregels

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.

1 uur geleden
Oppositie ziet 'uitstel van executie' voor geplaagde Starmer

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

2 uur geleden