Coronamaatregelen: horeca eerder dicht, minder mensen in zalen
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de regio's waar het coronavirus het meeste opspeelt zijn het eens geworden over nieuwe maatregelen. In de horeca mag er vanaf 0.00 uur niemand meer naar binnen, om 01.00 uur moeten tenten sluiten. Daarnaast mag een groep nog uit maximaal 50 mensen bestaan. Dat meldden ingewijden na berichtgeving van NOS en RTL Nieuws.
Het kabinet voerde donderdag overleg met de voorzitters van de zes veiligheidsregio's in de Randstad waar de afgelopen tijd veel nieuwe besmettingen bij zijn gekomen. Het gaat om Amsterdam-Amstelland, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden, Utrecht, Kennemerland en Hollands Midden.
Vrijdag worden meer details van de maatregelen bekend. Dan is er aan het begin van de avond weer een persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). Sommige regio's komen zelf ook nog met kleine aanvullende maatregelen.
Grote zorgen over stijging aantal besmettingen
De afgelopen dagen loopt het aantal besmettingen snel op. In de Tweede Kamer zijn grote zorgen over de stijging. Donderdag werden 1756 besmettingen gemeld en dat komt neer op 10,1 positieve tests op elke 100.000 mensen. Het is de eerste keer dat dit aantal boven de 10 uitkomt. Bij 7 besmettingen op 100.000 mensen gaan alarmbellen af.
In de betreffende regio's ligt dat getal nog veel hoger: in Amsterdam-Amstelland zit het inmiddels boven de 27, in Rotterdam ruim 19 en in Haaglanden ruim 16.
Woordvoerders van meerdere betreffende gemeenten wilden of konden donderdagavond nog niet inhoudelijk reageren. Ze verwijzen naar vrijdag, wanneer meer details van de maatregelen bekend worden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.
35 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.
2 uur geledenBERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.
6 uur geleden