Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronalockdown in Shanghai op 1 juni opgeheven

Coronalockdown in Shanghai op 1 juni opgeheven

SHANGHAI (ANP/RTR) - De lockdown tegen het coronavirus in de Chinese stad Shanghai wordt op 1 juni opgeheven. Mensen mogen dan weer zonder reden de straat op en het openbaar vervoer wordt ook weer opgestart.

"De gezondheidssituatie in onze stad is onder controle en de situatie wordt steeds beter", aldus het stadsbestuur in een verklaring. Mensen moeten nog wel mondkapjes blijven dragen en het wordt hen afgeraden om in groepen samen te komen.

Shanghai zit sinds 1 april volledig in lockdown om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. In maart was het eerst de bedoeling om twee helften van de stad om de beurt voor een week in een lockdown te plaatsen, maar dat werd uiteindelijk een maatregel voor de hele stad. De coronaregels waren erg streng. Mensen mochten hun huis niet uit, wat leidde tot voedseltekorten voor veel inwoners van de stad.

Na een paar weken werden de regels versoepeld en golden de strengste regels alleen nog voor wijken waar besmettingen waren vastgesteld. Op plekken waar toen in twee weken geen infecties waren vastgesteld, mochten inwoners onder voorwaarden hun huis weer verlaten.

Meer uit Buitenland

Brussel wil vetorecht inperken als EU gaat uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil het vetorecht van lidstaten inperken op bepaalde onderwerpen als de EU gaat uitbreiden. Dat staat in een voorstel dat het dagelijks bestuur van de EU dinsdag presenteert. Om sneller en effectiever te kunnen beslissen over sancties, belasting op energie en belastingfraude, zou akkoord van een zogeheten gekwalificeerde meerderheid van de lidstaten genoeg moeten zijn, aldus de Commissie.

28 seconden geleden
Duizenden lopen onderwijsmars in Parijs

PARIJS (ANP) - Duizenden mensen, onder wie veel scholieren en studenten, lopen mee in een onderwijsmars in Parijs. Die wordt gehouden uit solidariteit met de scholenprotesten van de afgelopen dagen, waarbij demonstranten hun ontevredenheid uitten over onder meer de te grote klassen en het tekort aan onderwijspersoneel.

13 minuten geleden
Veiligheidsraad Bulgarije komt bijeen na aanvallen op Zwarte Zee

SOFIA (ANP) - Herhaaldelijke aanvallen op de scheepvaart in de Zwarte Zee zorgen in Bulgarije voor onrust. President Iliana Jotova heeft voor woensdag de Consultatieve Raad voor Nationale Veiligheid (CCNS) bijeengeroepen, melden het nationale persbureau BTA en nieuwssite Novinite.

16 minuten geleden
Ook in Luik opnieuw onrustig door onderwijsprotest

LUIK (ANP/BELGA) - Ook in het Belgische Luik is het dinsdag opnieuw onrustig vanwege onderwijsprotesten. Tientallen actievoerders trokken eerder op de dag langs verschillende middelbare scholen, waarbij een groep jongeren ramen kapotsloeg en een vuilnisbak in brand stak.

39 minuten geleden
Oekraïne plaatst netten op bruggen tegen droneaanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft antidronenetten opgehangen bij meerdere bruggen in de hoofdstad Kyiv. Rusland heeft de afgelopen dagen twee van die bruggen aangevallen met drones, in een ogenschijnlijke poging om het openbare leven in Kyiv te verstoren.

40 minuten geleden
Honderden doden in 24 uur tijd gemeld door strijd in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - De strijd in Jemen heeft in 24 uur tijd meer dan 270 levens gekost. Bronnen zeggen tegen persbureau AFP dat 115 militairen uit het regeringskamp sneuvelden. Aan de zijde van de Houthi's vielen 160 doden.

58 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in terreuronderzoek naar vliegbasis Fairford

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.

1 uur geleden