Coronalockdown in Shanghai op 1 juni opgeheven
SHANGHAI (ANP/RTR) - De lockdown tegen het coronavirus in de Chinese stad Shanghai wordt op 1 juni opgeheven. Mensen mogen dan weer zonder reden de straat op en het openbaar vervoer wordt ook weer opgestart.
"De gezondheidssituatie in onze stad is onder controle en de situatie wordt steeds beter", aldus het stadsbestuur in een verklaring. Mensen moeten nog wel mondkapjes blijven dragen en het wordt hen afgeraden om in groepen samen te komen.
Shanghai zit sinds 1 april volledig in lockdown om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. In maart was het eerst de bedoeling om twee helften van de stad om de beurt voor een week in een lockdown te plaatsen, maar dat werd uiteindelijk een maatregel voor de hele stad. De coronaregels waren erg streng. Mensen mochten hun huis niet uit, wat leidde tot voedseltekorten voor veel inwoners van de stad.
Na een paar weken werden de regels versoepeld en golden de strengste regels alleen nog voor wijken waar besmettingen waren vastgesteld. Op plekken waar toen in twee weken geen infecties waren vastgesteld, mochten inwoners onder voorwaarden hun huis weer verlaten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
3 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
5 uur geleden