Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronalockdown in Shanghai op 1 juni opgeheven

Coronalockdown in Shanghai op 1 juni opgeheven

SHANGHAI (ANP/RTR) - De lockdown tegen het coronavirus in de Chinese stad Shanghai wordt op 1 juni opgeheven. Mensen mogen dan weer zonder reden de straat op en het openbaar vervoer wordt ook weer opgestart.

"De gezondheidssituatie in onze stad is onder controle en de situatie wordt steeds beter", aldus het stadsbestuur in een verklaring. Mensen moeten nog wel mondkapjes blijven dragen en het wordt hen afgeraden om in groepen samen te komen.

Shanghai zit sinds 1 april volledig in lockdown om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. In maart was het eerst de bedoeling om twee helften van de stad om de beurt voor een week in een lockdown te plaatsen, maar dat werd uiteindelijk een maatregel voor de hele stad. De coronaregels waren erg streng. Mensen mochten hun huis niet uit, wat leidde tot voedseltekorten voor veel inwoners van de stad.

Na een paar weken werden de regels versoepeld en golden de strengste regels alleen nog voor wijken waar besmettingen waren vastgesteld. Op plekken waar toen in twee weken geen infecties waren vastgesteld, mochten inwoners onder voorwaarden hun huis weer verlaten.

Meer uit Buitenland

Vijf HEMA-winkels door rellen in Frankrijk getroffen

LILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.

17 minuten geleden
Ook Nederlandse retailers getroffen door rellen in Franse steden

MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.

1 uur geleden
Frankrijk schroeft politie-inzet op na geëscaleerde protesten

PARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.

1 uur geleden
Vinted ziet meer gestolen producten na plunderingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.

2 uur geleden
Franse premier wil avondklokken na weekend vol rellen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.

2 uur geleden
Twee aanhoudingen in onderzoek naar voorval luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.

3 uur geleden
Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

3 uur geleden