Coronahotel Urmond sluit definitief
URMOND (ANP) - Het 'coronahotel' in het Van der Valkhotel in Urmond (Limburg) sluit definitief zijn deuren. De huisartsenpost (hap) bij de locatie sluit per 15 mei, maakte het hotel dinsdag bekend.
Het zorghotel staat al enkele weken leeg, en werd al die tijd achter de hand gehouden voor het geval opschaling alsnog was. Volgens voorzitter Jack Jansen van het zorghotel is er voldoende beddencapaciteit in de regio.
In het hotel, dat volledig was omgebouwd tot zorglocatie, werden de afgelopen maanden tientallen coronapatiënten verpleegd die niet ziek genoeg waren voor ziekenhuisopname, maar om uiteenlopende redenen thuis niet terecht konden. Enkele dagen geleden sloot ook een soortgelijk hotel in het Van der Valk Theaterhotel de Oranjerie in Roermond zijn deuren, om dezelfde reden.
Eerste
Het zorghotel in Urmond was bij de opening op 24 maart het eerste van zijn soort in Nederland.
Vorige week donderdag werd bekend dat ook de noodopvang voor coronapatiënten in het congrescentrum MECC in Maastricht dichtgaat. Die noodvoorziening was bedoeld voor het geval ziekenhuizen zouden vollopen, maar uiteindelijk hoefde niemand er te worden opgevangen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen. Het gaat om een loods waar auto's in staan, volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brandweer zet "volop in op het voorkomen van overslag naar omliggende panden", zegt zij. Er zijn knallen gehoord, maar de oorzaak daarvan is niet bekend.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal overnachtingen in de nachtopvanglocaties voor asielzoekers is gestegen tot boven de 10.000. Dat komt naar voren uit de cijfers van het Rode Kruis, dat de nachtopvang verzorgt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meer dan tweehonderd gemeenten mogen mensen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerk afsteken. In het landelijke vuurwerkverbod staat dat gemeenten ontheffingen kunnen verstrekken aan verenigingen, maar de meeste gemeenten hebben besloten dat ze daar geen gebruik van willen maken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tienermeiden hebben vorig jaar vaker een zwangerschap afgebroken dan in de jaren daarvoor. In de jongste leeftijdsgroep is de toename relatief het grootst, zo maken cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk.
3 uur geleden