Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronaherstel Schiphol blijft nog altijd achter bij concurrenten

Coronaherstel Schiphol blijft nog altijd achter bij concurrenten

BRUSSEL (ANP) - Het herstel van Schiphol na de coronacrisis blijft nog altijd achter bij dat van zijn concurrenten. Waar andere luchthavens uit de Europese top 5 al dicht op het niveau van 2019 zitten of dat al zijn ontstegen, bleef Schiphol afgelopen jaar op een krimp van een kleine 14 procent van het aantal passagiers zitten. Brancheorganisatie ACI Europe wijt het moeizamere herstel aan capaciteitsbeperkingen, het trage herstel in Azië en de langzamere terugkeer van zakenreizen.

Op Schiphol golden begin vorig jaar nog kleine capaciteitsbeperkingen door personeelstekorten. Vergeleken met het moeilijke 2022 had de luchthaven zijn medewerkersbestand echter weer een stuk beter op orde. Schiphol is nog altijd het vierde vliegveld van Europa, maar zag koploper London-Heathrow sneller groeien en uitkomen op 98 procent van 2019. Nummer 2 Istanbul had al 11 procent meer reizigers dan voor de coronacrisis.

Schiphol verwelkomde afgelopen jaar 62 miljoen reizigers, een groei van 18 procent reizigers vergeleken met het moeizame 2022. Die groei is in lijn met het algehele Europese groeicijfer van bijna een vijfde op jaarbasis. Op het hele continent kwam de vraag naar vliegreizen daarmee uit op ruim 95 procent van het niveau van 2019, wat overeenkomt met het wereldwijde cijfer dat de internationale organisatie IATA eerder deze week bekendmaakte.

Meer uit Financieel

EU-cyberwaakhond mag nieuw AI-model Mythos gebruiken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.

32 minuten geleden
VS onderzoeken deal Nvidia met AI-startup, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

38 minuten geleden
Hypotheekrentes op hoogste stand dit jaar, ziet De Hypotheekshop

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes hebben het hoogste niveau van 2026 bereikt. Dat meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle circa veertig actieve aanbieders afgelopen week hun hypotheekrentes, een aantal zelfs meerdere keren.

39 minuten geleden
Suikerproducent Cosun rekent op kwart minder suikerbieten

DINTELOORD (ANP) - Suikerproducent Cosun houdt dit jaar rekening met ongeveer een kwart minder suikerbieten en daarmee ook minder suiker. De lagere opbrengst heeft te maken met de aanhoudende droogte waar boeren deze zomer mee te kampen hadden.

1 uur geleden
Primark gaat in VK voor het eerst kleding thuisbezorgen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Primark gaat voor het eerst zijn kleding, woonaccessoires en verzorgingsproducten aan huis bezorgen in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt AB Foods, de Britse eigenaar van de kledingketen. Primark heeft jarenlang gezegd dat het geen webshop nodig had.

2 uur geleden
Tunnelbedrijf Elon Musk na financieringsronde 23 miljard waard

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het tunnelbouwbedrijf van Elon Musk heeft 3 miljard dollar aan kapitaal opgehaald bij een financieringsronde en is nu 23 miljard dollar waard. Met de kapitaalinjectie gaat The Boring Company aan de slag in de Verenigde Arabische Emiraten, waar meer dan 150 kilometer aan tunnels worden gelegd.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig in afwachting van rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de zware koersverliezen een dag eerder. Die volgden op een sterke stijging van de olie- en gasprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De vrees dat de hogere energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen, nam daardoor toe.

3 uur geleden