Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronaherstel Schiphol blijft nog altijd achter bij concurrenten

Coronaherstel Schiphol blijft nog altijd achter bij concurrenten

BRUSSEL (ANP) - Het herstel van Schiphol na de coronacrisis blijft nog altijd achter bij dat van zijn concurrenten. Waar andere luchthavens uit de Europese top 5 al dicht op het niveau van 2019 zitten of dat al zijn ontstegen, bleef Schiphol afgelopen jaar op een krimp van een kleine 14 procent van het aantal passagiers zitten. Brancheorganisatie ACI Europe wijt het moeizamere herstel aan capaciteitsbeperkingen, het trage herstel in Azië en de langzamere terugkeer van zakenreizen.

Op Schiphol golden begin vorig jaar nog kleine capaciteitsbeperkingen door personeelstekorten. Vergeleken met het moeilijke 2022 had de luchthaven zijn medewerkersbestand echter weer een stuk beter op orde. Schiphol is nog altijd het vierde vliegveld van Europa, maar zag koploper London-Heathrow sneller groeien en uitkomen op 98 procent van 2019. Nummer 2 Istanbul had al 11 procent meer reizigers dan voor de coronacrisis.

Schiphol verwelkomde afgelopen jaar 62 miljoen reizigers, een groei van 18 procent reizigers vergeleken met het moeizame 2022. Die groei is in lijn met het algehele Europese groeicijfer van bijna een vijfde op jaarbasis. Op het hele continent kwam de vraag naar vliegreizen daarmee uit op ruim 95 procent van het niveau van 2019, wat overeenkomt met het wereldwijde cijfer dat de internationale organisatie IATA eerder deze week bekendmaakte.

Meer uit Financieel

ING biedt goedkoopste betaalpakket niet meer aan om cashwetgeving

AMSTERDAM (ANP) - ING biedt niet langer zijn goedkoopste betaalpakketten aan. Klanten kunnen nu nog kiezen voor een pakket met korting, waarbij apart 80 cent moet worden betaald per contante geldopname. Maar door aanstaande wetgeving rond cash mag de bank dit zo niet langer aanbieden.

1 uur geleden
Chipaandelen toch weer in de verkoop in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen de handel uitgegaan, waarbij vooral techaandelen omlaag gingen. Beleggers deden relatief dure chipfondsen in de verkoop, mogelijk om zich meer te richten op andere sectoren die binnenkort kunnen profiteren van een veerkrachtige Amerikaanse economie. Tegelijkertijd bleven de spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten boven de markt hangen.

7 uur geleden
Rabo verwacht geen verdere stijging huizenprijzen meer dit jaar

UTRECHT (ANP) - De prijsstijging van bestaande koopwoningen op de krappe huizenmarkt vlakt in de rest van dit jaar af tot nul, verwachten economen van RaboResearch. Dat komt volgens hen deels doordat de economische omstandigheden zijn verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten vergeleken met de voorspellingen van eerder dit jaar.

8 uur geleden
Anthropic stelt krachtigste AI-model beschikbaar met 'vangrails'

SAN FRANCISCO (ANP) - Anthropic zet zijn krachtigste AI-model op de markt, maar wel met veiligheidswaarborgen. Dat moet voorkomen dat het model wordt gebruikt voor geavanceerde cyberaanvallen of de ontwikkeling van biologische wapens, stelt het bedrijf. Eerder ontstond veel commotie om het Mythos-model, omdat het razendsnel zwakke plekken in softwarebeveiliging kon opsporen en zo ook voor cybercriminelen een machtig wapen kon worden.

8 uur geleden
Sportautomerk Spyker maakt jaren na faillissement doorstart

LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.

10 uur geleden
Chipfondsen op Amsterdamse beurs leveren koerswinst weer in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.

12 uur geleden
Brussel dwingt Meta AI-concurrenten toegang te geven tot WhatsApp

BRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.

12 uur geleden