Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronagezant Sijbesma: voldoende capaciteit om leraren te testen

Coronagezant Sijbesma: voldoende capaciteit om leraren te testen

DEN HAAG (ANP) - Er is voldoende capaciteit om vanaf 6 mei ook de leraren en medewerkers van de kinderdagverblijven en anderen die beroepsmatig met kinderen werken, te testen als zij klachten hebben. Dat heeft speciaal coronagezant Feike Sijbesma gezegd tijdens een briefing in de Tweede Kamer. Eind april ligt het aantal coronatesten op 6000 tot 7000 per dag. In mei zal dat uitkomen op 8000 per dag en daarmee kan worden voldaan aan het beleid.

Tot nu toe werden alleen risicopatiënten en zorgpersoneel getest als zij klachten hebben die aan corona zijn gerelateerd. Het kabinet heeft aangekondigd dat met de opening van de basisscholen vanaf 11 mei de testen worden uitgebreid naar de genoemde doelgroepen.

Ook de GGD'en kunnen het bolwerken om de testen met de nieuwe doelgroepen uit te voeren, zei Jan Woldman van de GGD Amsterdam-Amstelland. De gezondheidsdiensten gaan ook veel meer bron- en contactopsporing doen na een besmettingsgeval, zei Woldman.

Verhogen

Volgens Sijbesma "gaat het zeker lukken" om de testcapaciteit de komende tijd verder te verhogen naar 17.500 per dag, zoals het kabinet al eerder heeft aangegeven. Een opschaling naar 29.000 per dag kan nu niet, maar wellicht "ooit". Begin maart, toen het coronavirus net was uitgebroken, waren er nog 2000 testen per dag mogelijk.

Het probleem met de testen is volgens de coronagezant complex. Er zijn nu veertig door het RIVM goedgekeurde laboratoria maar die hebben twintig verschillende machines om testen uit te voeren. Bovendien is er een tekort aan testmateriaal, ook in andere landen. Nederland is druk bezig om de spullen in te kopen en gaat ook een deel van het materiaal zelf produceren, zegt Sijbesma.

Nederland zit met het beperkte testbeleid volgens Sijbesma in de middenmoot vergeleken met andere landen. Zuid-Korea, Frankrijk en Engeland hebben een soortgelijk beleid als Nederland. Denemarken en Noorwegen testen meer.

Meer uit Binnenland

Democraten Gorinchem wint ook herverkiezingen in Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.

1 uur geleden
Nog sterke rooklucht in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.

2 uur geleden
Burgemeesters prijzen inzet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.

3 uur geleden
Nog onduidelijk of er ontploffingen waren bij oefeningen 't Harde

'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.

3 uur geleden
Brandweer verwacht dat brand bij 't Harde niet verder uitbreidt

'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.

4 uur geleden
Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

5 uur geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

5 uur geleden