Coronadoden België boven 15.000, geen versoepeling maatregelen
BRUSSEL (ANP) - Het aantal mensen in België dat is overleden als gevolg van Covid-19 is boven de 15.000 gestegen. Sinds het begin van de uitbraak zijn 15.025 patiënten bezweken aan het longvirus, blijkt uit de jongste cijfers van gezondheidsinstituut Sciensano. Het gemiddeld aantal overlijdens per dag blijft sinds ruim een week wel dalen en ook met de ziekenhuisopnames en nieuwe besmettingen gaat het de goede kant op. Maar minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke waarschuwt dat, anders dan in Nederland, "we de inspanningen zullen moeten voortzetten, al doen ze pijn", zei hij op de radio.
Volgens de bewindsman bewijzen de dalende cijfers dat de maatregelen in het land werken en "de inspanningen van de bevolking een positieve impact hebben". Maar hij voorspelt dat het waarschijnlijk moeilijk zal zijn de maatregelen "snel te verlichten". België zit in een zwaardere lockdown dan Nederland, met bijvoorbeeld niet alleen een slot op sport, cultuur en horeca maar ook op niet-essentiële winkels. Een mondkapje is in het hele land verplicht, ook buiten op straat.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland wil voor meer dan een half miljard euro aanvalsdrones aanschaffen. De eerste kamikazedrones, die in de lucht rondhangen tot ze een doelwit zien om zich erop te storten, moeten binnen een jaar worden geleverd. De Duitse troepen in Litouwen zouden ze als eersten krijgen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele aanpassingen van het klimaatdoel van 2040. Daarmee heeft het parlement definitief goedkeuring gegeven dat de EU in 2040 90 procent minder CO2 uitstoot vergeleken met 1990. 413 Europarlementariërs stemden voor, 226 tegen.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met strengere regels voor asielzoekers. Het gaat om twee wetten waarmee lidstaten makkelijker en sneller aanvragen van asielzoekers kunnen afwijzen. De meerderheid werd behaald met de steun van de centrumrechtse EVP en radicaalrechtse partijen. De sociaaldemocraten en linkse partijen stemden tegen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft "uitstel van executie" gekregen nadat zijn positie onder grote druk was komen te staan. Dat zei de conservatieve oppositieleider Kemi Badenoch tegen Sky News. Ze zei dat parlementariërs uit het kamp van Starmer vrezen voor hun baan en hem daarom nog niet laten vallen.
2 uur geledenMEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.
3 uur geleden