Coronademonstranten lopen route door centrum Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Tegenstanders van de coronamaatregelen gaan demonstreren in het centrum van Amsterdam. De actievoerders verzamelen om 12.00 uur op de Dam, waarna ze een wandeltocht maken door het centrum.
De demonstranten lopen een route van zo'n 5 kilometer, via de Rozengracht, de Marnixstraat en de Haarlemmer Houttuinen. Aan de demonstratie doen meer dan zeventig organisaties mee, aldus initiatiefnemer Michel Reijinga. Hij organiseerde al meerdere protesten tegen de coronamaatregelen onder de noemer 'koffiedrinken'.
"Wij strijden voor nieuwe, goede, eerlijke politiek al lijkt vooral dat laatste het lastigste. Het invoeren van het medisch paspoort en de daarbij horende QR-code zijn de kers op de taart van het toch al schandalige buitenproportionele coronabeleid. Dit moet stoppen!", aldus Reijinga.
Begin september was er ook een coronaprotest in Amsterdam, waar duizenden betogers aan meededen. De organisatie was het toen niet eens met de inschatting van het aantal deelnemers van de politie en de gemeente. Dit keer zet de organisatie een helikopter in, en een speciaal bureau gaat het aantal demonstranten tellen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.
4 uur geledenBALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."
9 uur geledenHEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.
9 uur geleden