Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis zorgt voor voedselproblemen Italiaanse kinderen

Coronacrisis zorgt voor voedselproblemen Italiaanse kinderen

ROME (ANP/AFP) - Zeker 700.000 kinderen in Italië krijgen dagelijks te weinig eten. Dat zegt de Italiaanse boerenorganisatie La Coldiretti zondag. De crisis die is ontstaan door de uitbraak van het coronavirus is een van de belangrijkste oorzaken van het tekort aan voedsel.

Volgens de organisatie kregen veel kinderen normaal gesproken een warme maaltijd op school, maar de scholen zijn al sinds maart gesloten in Italië. "Vooral kinderen van mensen die hun inkomsten zijn kwijtgeraakt, is de situatie nu kritiek", aldus de voorzitter van La Coldiretti. "Eigenaars van kleine winkels, seizoensarbeiders, tijdelijke werknemers en ambachtslieden hebben nu nauwelijks nog inkomsten."

De problemen zijn het grootst in het zuiden van Italië, waar de meeste armoede heerst. La Coldiretti wijst ook op de stijging van prijzen van eten. Fruit is zeker 8,4 procent duurder geworden, groentes zijn 5 procent duurder en de prijs van vlees is 3,4 procent gestegen. Volgens de organisatie zijn de prijzen hoger omdat veel afnemers, zoals restaurants, zijn gesloten.

De crisis heeft in Italië voor veel solidariteitsacties gezorgd. 39 procent van de Italianen doneert geld of voedselpakketten zodat het kan worden verdeeld onder mensen die het nodig hebben.

Meer uit Buitenland

Iran laat Maleisische olietankers door Straat van Hormuz

KUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.

6 minuten geleden
Zuid-Afrika: uitnodiging voor G7-top ingetrokken onder druk VS

PRETORIA (ANP/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zegt dat de uitnodiging voor zijn land voor een bijeenkomst van de G7 in juni is ingetrokken. Volgens hem heeft gastland Frankrijk die beslissing genomen onder Amerikaanse druk.

1 uur geleden
Trump boos op Iraanse houding rond onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt boos te zijn op Iran over de onderhandelingen om de oorlog tot een einde te maken. Volgens de president "smeken" de Iraniërs om een deal, maar zeggen ze publiekelijk alleen "dat ze kijken naar ons voorstel".

1 uur geleden
Nederland haalt oude NAVO-norm ruim, handvol landen ternauwernood

BRUSSEL (ANP) - Nederland heeft de oude NAVO-norm voor defensie-uitgaven vorig jaar, toen de deadline verliep, ruim gehaald. Een handvol andere NAVO-landen lukte dat maar ternauwernood, terwijl de lidstaten sinds de top in Den Haag alweer moeten toewerken naar een veel hogere ondergrens. Het afgesproken minimum voor het aandeel dat voor wapens is bestemd, is niet door alle landen nagekomen.

1 uur geleden
Europarlement maakt weg vrij voor terugkeerhubs voor migranten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement heeft donderdag de weg vrijgemaakt voor strengere straffen voor illegale migranten en hun mogelijke uitzetting naar zogenoemde terugkeerhubs buiten de EU. De maatregelen, die door mensenrechtenorganisaties worden bekritiseerd, maken deel uit van een aanscherping van Europese immigratieregels als reactie op de druk binnen de lidstaten om migratie in te dammen.

1 uur geleden
Russische rechter verbiedt Oscar-winnende documentaire om kritiek

TSJELJABINSK (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin verboden voor een aantal streamingplatforms. Volgens de rechter promoot de film terrorisme en "negatieve houdingen" ten opzichte van het Kremlin.

2 uur geleden
Iran zegt Israëlische nucleaire installaties te hebben bestookt

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen Israëlische nucleaire installaties in Zuid-Israël bestookt. Dit is volgens de garde onderdeel van de 82e golf van luchtaanvallen sinds Israël eind februari samen met de VS Iran begon te bombarderen.

2 uur geleden