Coronacrisis zorgt voor voedselproblemen Italiaanse kinderen
ROME (ANP/AFP) - Zeker 700.000 kinderen in Italië krijgen dagelijks te weinig eten. Dat zegt de Italiaanse boerenorganisatie La Coldiretti zondag. De crisis die is ontstaan door de uitbraak van het coronavirus is een van de belangrijkste oorzaken van het tekort aan voedsel.
Volgens de organisatie kregen veel kinderen normaal gesproken een warme maaltijd op school, maar de scholen zijn al sinds maart gesloten in Italië. "Vooral kinderen van mensen die hun inkomsten zijn kwijtgeraakt, is de situatie nu kritiek", aldus de voorzitter van La Coldiretti. "Eigenaars van kleine winkels, seizoensarbeiders, tijdelijke werknemers en ambachtslieden hebben nu nauwelijks nog inkomsten."
De problemen zijn het grootst in het zuiden van Italië, waar de meeste armoede heerst. La Coldiretti wijst ook op de stijging van prijzen van eten. Fruit is zeker 8,4 procent duurder geworden, groentes zijn 5 procent duurder en de prijs van vlees is 3,4 procent gestegen. Volgens de organisatie zijn de prijzen hoger omdat veel afnemers, zoals restaurants, zijn gesloten.
De crisis heeft in Italië voor veel solidariteitsacties gezorgd. 39 procent van de Italianen doneert geld of voedselpakketten zodat het kan worden verdeeld onder mensen die het nodig hebben.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.
2 uur geledenNEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.
5 uur geleden