
Coronacrisis zorgt voor productiekrimp Chinese industrie
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industrie heeft weer flink te lijden onder de coronacrisis. De productie van het fabriekswezen kromp in maart als gevolg van de ergste uitbraak van het coronavirus in China in twee jaar. Door de uitbraak gingen delen van het land in lockdown en bleven fabrieken dicht.
De inkoopmanagersindex, een belangrijke maatstaf voor de productieactiviteit, daalde in maart tot een stand van 49,5. Daarmee zakte deze net onder de grens van 50 punten die groei van krimp scheidt, blijkt uit gegevens van het nationale bureau voor de statistiek. Het betekende de eerste krimp in vijf maanden.
De daling komt op het moment dat de autoriteiten worstelen om uitbraken van het coronavirus tegen te houden met restricties en lockdowns in belangrijke productiehubs zoals Shenzhen in het zuiden en Changchun in het noordoosten. China heeft al wekenlang te maken met duizenden coronagevallen per dag, waar het twee jaar lang de virusuitbraak vrijwel geheel wist te beteugelen.
Het land hanteert een zero-Covid-strategie. Nu het virus snel om zich heen grijpt, kan deze strategie de economie van het land grote schade toebrengen, zo verwachten kenners.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag wisselend gesloten. Beleggers verwerkten de notulen van de recentste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Daaruit kwam naar voren dat de inflatie in de Verenigde Staten nog altijd het grootste zorgpunt was van de Fed-beleidsmakers, meer dan de werkgelegenheid.
6 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP) - Google heeft woensdag zijn nieuwste generatie smartphones gepresenteerd. De Pixel 10, die ook wordt gelanceerd in een Pro-, Pro XL- en opvouwbare variant, biedt volgens het techconcern meer mogelijkheden op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
6 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor 2026 verlaagd. Het bedrijf bleef in het tweede kwartaal naar eigen zeggen kampen met moeilijke marktomstandigheden in alle bedrijfsonderdelen. Na het eerste kwartaal schatte Alfen al dat de omzet voor dit jaar lager zal uitvallen. Die toen bijgestelde prognose blijft nu gehandhaafd.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Sony verhoogt de prijs van zijn PlayStation 5 in de Verenigde Staten vanaf donderdag met 50 dollar. Het Japanse bedrijf is naar eigen zeggen tot dat besluit gekomen vanwege de "uitdagende economische omgeving". Zo heeft Sony te maken met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASR is woensdag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verzekeraar heeft over de eerste helft van dit jaar een hogere operationele winst geboekt dan een jaar eerder, ook boven de verwachtingen van analisten. Daarnaast stegen ook de premie-inkomsten en sprak topman Jos Baeten van sterke resultaten. ASR steeg 1,8 procent.
10 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Vrachtpiloten bij KLM gaan actievoeren, heeft vakbond AVV woensdag aangekondigd. Volgens de bond is KLM niet tegemoetgekomen aan de eisen in een ultimatum dat dinsdag is afgelopen. AVV, die het gros van de vrachtpiloten vertegenwoordigt, wil beginnen met werkonderbrekingen van vier uur op Schiphol.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Frits van Eerd gaat in hoger beroep tegen de celstraf die de rechtbank in Groningen hem heeft opgelegd in een witwaszaak. De rechter veroordeelde de voormalige topman van supermarktketen Jumbo eerder deze maand tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
11 uur geleden