Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis zorgt voor honderden miljoenen verlies bij Heineken

Coronacrisis zorgt voor honderden miljoenen verlies bij Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft duidelijk last van de coronacrisis, die de bierverkopen hard raakt. Het bedrijf zette in de eerste helft van dit jaar een verlies van 300 miljoen euro in de boeken. Daarnaast deed de brouwer een afschrijving van 550 miljoen euro, zo werd in een voorlopige handelsupdate gemeld.

De brouwer zag zijn omzet in de eerste helft van dit jaar met 16,4 procent dalen. Het bedrijf verkocht niet alleen minder bier, maar in doorsnee ook tegen een lagere prijs. De biervolumes daalden met 11,5 procent.

Vanwege de onzekerheden trok Heineken eerder al zijn verwachting voor het hele jaar in. Het bedrijf blijft ondanks de "uitdagingen op de korte termijn" vertrouwen hebben in de toekomst. Sinds het dieptepunt in april, toen horecasluitingen en andere maatregelen om het virus in te dammen van kracht waren, is volgens de brouwer al wel weer sprake van herstel. In juni merkte Heineken dat klanten hun voorraden weer begonnen aan te vullen.

Zwaarst getroffen

Heineken werd qua gedaalde biervolumes het zwaarst getroffen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika, het Midden-Oosten en Oost-Europa. Dat kwam onder meer doordat het openbare leven in grote afzetmarkten als Mexico en Zuid-Afrika volledig plat ging. In Azië toonden de markten alweer wat herstel, met groot bierland Vietnam voorop.

Het merk Heineken presteerde relatief goed met een daling van 2,5 procent. Heineken 0,0 groeide met dubbele cijfers. Vooral in Mexico en de Verenigde Staten is de alcoholvrije variant populair.

Maatregelen

Om de crisis te doorstaan, heeft Heineken in de eerste helft van het jaar maatregelen genomen om de kosten omlaag te krijgen. Onder meer door te snijden in uitgaven voor digitalisering en marketing. Het proces om de kosten verder omlaag te krijgen is volgens Heineken nog niet ten einde, zonder in details te treden. Van reorganisaties zal tot en met het einde van het jaar in ieder geval geen sprake zijn.

Het bedrijf komt op 3 augustus met definitieve halfjaarcijfers.

Meer uit Financieel

AI-aandelen stuwen Wall Street, Nasdaq stijgt naar nieuw record

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

2 uur geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

3 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

3 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

4 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

4 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

6 uur geleden