Coronacrisis zorgt voor dieprode cijfers Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - De Duitse voetbalclub Borussia Dortmund heeft het afgelopen boekjaar een verlies van 72,8 miljoen euro geleden, tegen een verlies van 44 miljoen een jaar eerder. De coronacrisis veroorzaakte vooral verminderde inkomsten voor de club uit wedstrijdactiviteiten, zoals toegangskaarten en catering. Ook de inkomsten uit transfers bleven achter, zo is te lezen in de cijfers van het seizoen 2020-2021 die de club openbaarde.
Aan de inkomstenkant waren de cijfers dieprood. De totale opbrengsten waren 358,6 miljoen, tegen 486,9 miljoen een seizen eerder. De inkomsten rond thuiswedstrijden vielen nagenoeg helemaal weg. Gelukkig voor de club stegen de inkomsten uit marketing en tv-gelden met 27 miljoen en kon er 33 miljoen bezuinigd worden op de operationele kosten.
De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Bundesliga gaf afgelopen seizen 215 miljoen euro uit aan salarissen. De transferinkomsten daalden met bijna 25 miljoen.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
12 uur geleden