Coronacrisis zorgt voor dieprode cijfers Borussia Dortmund
DORTMUND (ANP) - De Duitse voetbalclub Borussia Dortmund heeft het afgelopen boekjaar een verlies van 72,8 miljoen euro geleden, tegen een verlies van 44 miljoen een jaar eerder. De coronacrisis veroorzaakte vooral verminderde inkomsten voor de club uit wedstrijdactiviteiten, zoals toegangskaarten en catering. Ook de inkomsten uit transfers bleven achter, zo is te lezen in de cijfers van het seizoen 2020-2021 die de club openbaarde.
Aan de inkomstenkant waren de cijfers dieprood. De totale opbrengsten waren 358,6 miljoen, tegen 486,9 miljoen een seizen eerder. De inkomsten rond thuiswedstrijden vielen nagenoeg helemaal weg. Gelukkig voor de club stegen de inkomsten uit marketing en tv-gelden met 27 miljoen en kon er 33 miljoen bezuinigd worden op de operationele kosten.
De nummer drie van het afgelopen seizoen in de Bundesliga gaf afgelopen seizen 215 miljoen euro uit aan salarissen. De transferinkomsten daalden met bijna 25 miljoen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
16 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden