Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis zet omzet mobiele telefonie onder druk

Coronacrisis zet omzet mobiele telefonie onder druk

HOUTEN (ANP) - De coronacrisis zal dit jaar de omzet die telecombedrijven halen uit mobiele diensten onder druk zetten. Met name het zakelijke segment krijgt het naar verwachting moeilijk, waarschuwt marktonderzoeker Telecompaper.

Veel bedrijven worden door de economische recessie gedwongen om in hun uitgaven te snijden. Daarnaast drogen inkomsten uit roaming waarschijnlijk op omdat mensen minder vaak over de grens reizen vanwege het gevaar van het coronavirus. Verder neemt het aantal wanbetalers en faillissementen waarschijnlijk toe, meent Telecompaper.

Over heel 2020 zal de Nederlandse markt voor mobiele telecomdiensten met zo’n 4 procent dalen tot bijna 3,6 miljard euro, becijferde Telecompaper. Dat is een sterkere daling dan in het eerste kwartaal van dit jaar, waar de coronacrisis vooral in maart voelbaar was. Vorig kwartaal bleef de omzetdaling uit mobiele telefonie beperkt tot 1,4 procent vergeleken met een jaar eerder.

Vodafone incasseerde vorig kwartaal de grootste klap, met een omzetdaling van 5,1 procent. De inkomsten van KPN daalden eveneens hard. T-Mobile daarentegen presteerde bovengemiddeld en zag de omzet flink groeien. Dat had het telefoonbedrijf te danken aan een sterke stijging van klantenaantallen bij zowel de consumenten- als de zakelijke tak, aldus Telecompaper.

Meer uit Financieel

Zuid-Koreaanse bedrijven zeggen binnenlandse investeringen toe

SUWON (ANP/BLOOMBERG) - Een aantal van Zuid-Korea's grootste bedrijven, waaronder Samsung en Hyundai, hebben toegezegd gezamenlijk ongeveer 550 miljard dollar te investeren in Zuid-Korea in de komende jaren. De aankondiging volgt op een ontmoeting met president Lee Jae-myung, die de economie probeert te versterken na de handelsdeal met de Verenigde Staten.

8 uur geleden
ASML-topman maakt zich geen zorgen over Nexperia-conflict

AMSTERDAM (ANP) - Topman Christophe Fouquet van ASML maakt zich geen zorgen over het conflict tussen de Nederlandse overheid en China over de Nijmeegse chipmaker Nexperia. "We maken ons geen zorgen. Ik denk dat de zaak wel onder controle is", zei de topman van de chipmachinefabrikant uit Veldhoven zondag bij het programma Buitenhof.

8 uur geleden
Oekraïne gaat gas uit Griekenland importeren

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne gaat gas importeren uit Griekenland om deze winter in de behoeften te kunnen voorzien. Daarover hebben de twee landen zondag een overeenkomst gesloten. De gasinfrastructuur van Oekraïne is geregeld doelwit van Russische aanvallen.

10 uur geleden
Australië wil alle importheffingen VS op goederen geschrapt zien

SYDNEY (ANP/RTR/AFP) - Australië spoort de Verenigde Staten aan om alle importheffingen op Australische goederen te schrappen, nadat Donald Trump importheffingen op onder meer rundvlees heeft verlaagd. De Amerikaanse president verlaagde ook tarieven op ruim tweehonderd andere voedingsproducten, waaronder koffie, bananen en tomaten.

11 uur geleden
WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

1 dag geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

1 dag geleden