
Coronacrisis treft economie VS, vooral diensten
NEW YORK (ANP) - De coronacrisis raakt de economie van de Verenigde Staten, met name de dienstensector. Dat meldde marktonderzoeker Markit op basis van zijn inkoopmanagersindex voor de industrie en dienstensector. Eerder op de dag werd al duidelijk dat de virusuitbraak in Europa voor zware economische ontwrichting zorgt.
De index van Markit, die de bedrijvigheid meet, kwam voor de Amerikaanse industrie in maart uit op 49,2 tegen 50,7 in februari. De consensus van economen lag op 44. De index voor de dienstensector zakte van 49,4 naar 39,1. Hier lag de gemiddelde verwachting op 42. De samengestelde index noteerde een stand van 40,5 tegen 49,6 in februari. Een niveau van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp.
Markit maakte eerder op de dag bekend dat de indices voor de eurozone in maart zeer sterk zijn gedaald, als gevolg van de verstoringen van de economie door de virusuitbraak. Vooral de dienstensector met bijvoorbeeld luchtverkeer, toerisme en horeca wordt hard getroffen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - De economische groei in Zuidoost-Europa zal naar verwachting volgend jaar onder druk komen te staan door Amerikaanse importheffingen, toegenomen concurrentie vanuit China en druk op de overheidsbegroting van landen. Dat meldt de Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBRD) in een rapport waarin de groeiverwachting voor de regio in 2026 licht werd verlaagd.
48 minuten geledenCUPERTINO (ANP/AFP) - Apple heeft de Europese Commissie gevraagd een wet in te trekken die de macht moet inperken van digitale platforms. Volgens het Amerikaanse techconcern leidt de wet digitale markten (DMA) onder meer tot een "slechtere ervaring voor Apple-gebruikers in de EU". Ook brengt de wet veiligheidsrisico's met zich mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwbouw van woningcorporaties is in de eerste helft van dit jaar toegenomen in vergelijking met een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kwamen er ruim 9100 nieuwbouwwoningen van corporaties bij. Dat waren er ruim 8200 in de eerste zes maanden van vorig jaar.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Autofabrikanten hebben in augustus voor de tweede maand op rij meer auto's verkocht in de Europese Unie dan een jaar eerder. De opleving volgt op maanden van kwakkelende verkoopcijfers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer een derde van de Nederlandse huishoudens kan de financiƫle gevolgen van onverzekerde overstromingsschade aan hun woning niet dragen, concludeert het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw onderzoek. De kans op een overstroming in Nederland is volgens de overheidsinstantie wel klein.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen gesloten. Beleggers lijken een pas op de plaats te maken na een eerdere opmars op Wall Street tot recordniveaus, die vooral werd gevoed door optimisme over AI en renteverlagingen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ondertekent donderdag een deal over TikTok in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een bron in het Witte Huis.
11 uur geleden