Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Coronacrisis raakt kwetsbare kinderen extra hard'

'Coronacrisis raakt kwetsbare kinderen extra hard'

AMSTERDAM (ANP) - De coronacrisis is voor kwetsbare kinderen extra dramatisch. Dat stelt Terre des Hommes dinsdag. De organisatie roept de Europese Unie op "verantwoordelijkheid te nemen en de rechten van kinderen te beschermen" en start een campagne om aandacht voor het onderwerp te vragen.

De organisatie zegt dat een forse stijging wordt verwacht van uitbuiting van minderjarigen door gedwongen kindhuwelijken, kinderarbeid, kinderhandel en online seksuele exploitatie. Dat komt dan doordat "kinderen niet of nauwelijks nog naar school gaan en ouders hun inkomsten verliezen. Omdat ouders geen andere uitweg zien, neemt ook de kinderhandel in arme landen toe", stelt Terre des Hommes. Hilde Neels, kinderrechtenexpert bij de organisatie: "Onder de valse belofte van onderwijs of een inkomen voor het gezin, gaan kinderen mee met handelaren, met als gevolg: ze verdwijnen van de radar."

Volgens Terre des Hommes is tijdens lockdowns stijging van geweld het meest extreem. "Het aantal meldingen naar hulplijnen voor huiselijk geweld is fors toegenomen. In India groeide het aantal telefoontjes naar kinderhulplijnen met 30 procent, in Bangladesh met 40 procent. Tijdens de eerste coronagolf werd zelfs voor 85 miljoen extra kinderen voor fysiek, seksueel of emotioneel geweld gevreesd. Europol en Interpol constateren een stijgende vraag naar afbeeldingen van kindermisbruik."

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in bedrijvenpand aan Bolderweg in Almere

ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.

1 uur geleden
Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

KATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.

1 uur geleden
Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

4 uur geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

7 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

8 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

8 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

9 uur geleden