Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis raakt economieën Europa, Franse krimp sterkste ooit

Coronacrisis raakt economieën Europa, Franse krimp sterkste ooit

PARIJS (ANP) - Verschillende grote Europese economieën worden hard geraakt door de coronacrisis. De Franse economie beleefde daarbij zijn slechtste kwartaal sinds 1949, toen de metingen begonnen. Ook in Spanje en Italië was de krimp flink.

Het Franse bruto binnenlands product daalde in het eerste kwartaal van het jaar met 5,8 procent. De inzinking toont het dramatische effect van de coronacrisis op de economie van het land. Daarbij moet aangemerkt worden dat de crisis pas in de laatste weken van maart effect had op het openbare leven door de lockdownmaatregelen.

In Italië kwam de economische neergang uit op 4,7 procent. Daarmee presteerde de economie van het land iets beter dan waar rekening mee werd gehouden. In Spanje was sprake van een krimp met 5,2 procent. Daar was de economische neergang juist weer wat sterker dan geraamd. Economen rekenden in Spanje op een daling van het bbp met 4,2 procent. Zowel de Spaanse als de Italiaanse economie tekende een kwartaal eerder een kleine groei op.

China en VS

De virusuitbraak heeft economieën wereldwijd hard geraakt. Zo was er in China voor het eerst in jaren sprake van krimp en ook in de Verenigde Staten eindigde de periode van ongebreidelde groei.

Het IMF rekent erop dat de wereldeconomie dit jaar met 3 procent zal krimpen. In het eurogebied zal dit 7,5 procent krimp zijn.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

5 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

5 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

8 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

10 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

12 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

22 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

23 uur geleden