Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronacrisis leidt tot recordomzet kunstveilinghuizen

Coronacrisis leidt tot recordomzet kunstveilinghuizen

AMSTERDAM (ANP) - Niet alleen de supermarkten hebben tijdens de coronacrisis hun omzetten fors zien stijgen, ook de grote veilinghuizen Christie’s, Sotheby’s en Philips deden goede zaken. Kunstkopers blijken hun slag graag digitaal te slaan en dat bezorgde de veilinghuizen een recordomzet, zo meldt verzekeraar Hiscox na onderzoek van kunstmarktanalysebureau ArtTactic.

In de eerste helft van dit jaar noteerden Christie’s, Sotheby’s en Philips een omzet van 336 miljoen euro, maar liefst 436 procent meer dan in dezelfde periode van 2019. Een groot deel daarvan werd geboekt tijdens de uitbraak van corona, die daarom een keerpunt vormt voor de toekomst van de digitale kunstverkoop, aldus Hiscox. De onlinekunstverkoop was in deze periode goed voor 28,3 procent van de totale veilingverkopen bij deze drie veilinghuizen, tegenover slechts 1,2 procent in het eerste halfjaar van 2019. Vooral beeldende kunst werd online verkocht, gevolgd door horloges en sieraden, decoratieve kunst en meubels.

Naar verwachting zal de onlinehandel in kunstobjecten blijven groeien, nu veilingplatforms door corona vergaand hebben moeten digitaliseren. De traditionele veilinghuizen zullen volgens Hiscox hun aanbod verbreden naar bijvoorbeeld design, dure sneakers of bijzondere munten, om zo een jongere doelgroep aan te spreken. Die loopt minder gauw warm voor bijvoorbeeld beeldende kunst.

Meer uit Binnenland

Verdachte zedendelict Weesperzijde ook verdacht van dood Lisa

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die donderdag werd aangehouden voor een ernstig seksueel misdrijf aan de Weesperzijde in Amsterdam, wordt ook verdacht van het doden van de 17-jarige Lisa in Duivendrecht. In die zaak is volgens de politie vooralsnog geen aanwijzing van seksueel geweld tegen het slachtoffer.

31 minuten geleden
Beloning voor gouden tip over verdachte van dood Syrische Almere

ALMERE (ANP) - Het Openbaar Ministerie looft een beloning van 10.000 euro uit voor de tip die leidt naar de verblijfplaats van de man die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 24-jarige Syrische vrouw. Haar lichaam werd vorige week donderdag in Almere gevonden. De vrouw zou in de auto zijn gestapt bij de 34-jarige Syriër Omar Almahad.

1 uur geleden
Verdachte ernstig zedenmisdrijf Zeist zit nog twee weken vast

UTRECHT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij in het bos bij Zeist een ernstig zedenmisdrijf heeft gepleegd, moet nog twee weken vastzitten. De 46-jarige man wordt verdacht van een gewelddadige verkrachting en van een poging tot gewelddadige verkrachting, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.

1 uur geleden
Tot dusver 200 tips in onderzoek naar dood 17-jarige Lisa

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft tot dusver zo'n tweehonderd tips binnengekregen over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, bevestigt de politie na berichtgeving van AT5. Donderdag meldde de politie op zoek te zijn naar de mensen die in drie specifieke voertuigen zaten en rond het tijdstip van de vondst van het meisje langsreden.

1 uur geleden
Halsema: SAIL trekt een prettig soort toeristen

AMSTERDAM (ANP) - "SAIL is uniek, het is een visitekaartje voor de stad." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema vrijdag tijdens een bijeenkomst in de Beurs van Berlage.

4 uur geleden
Verdachte ernstig zedenmisdrijf Zeist wordt vrijdag voorgeleid

UTRECHT (ANP) - De man die wordt verdacht van een ernstig zedenmisdrijf in het bos bij Zeist wordt vrijdagmiddag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie. De 46-jarige man werd donderdag aangehouden in Bunschoten. De politie wil berichten dat het om een Georgische arbeidsmigrant zou gaan niet bevestigen.

4 uur geleden
Opnieuw arrestaties in Haagse moordzaak uit 1992

DEN HAAG (ANP) - In het coldcaseonderzoek naar de moord op Louis van Dam in Den Haag heeft de politie eerder deze week twee verdachten aangehouden. Het gaat om een 71-jarige man uit Overdinkel en een 70-jarige man uit Den Haag, meldt de politie vrijdag. Het lichaam van Van Dam (64) werd op 28 januari 1992 gevonden in zijn garage aan de Kritzingerstraat in Den Haag. Hij was doodgeschoten.

4 uur geleden